Podczerwone 113
kancelaria@poarafia.podczerwone.pl

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało to jedna z najpiękniejszych uroczystości liturgicznych w Kościele katolickim.

Procesje przeszły ulicami miast i wiosek. Tak też było w Podczerwonem w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Uroczysta msza święta odprawiona została przez proboszcza ks. Marka Łabuzka w plenerze, na placu obok wypożyczalni rowerów tuż przy ścieżce rowerowej.

Każdy znalazł miejsce dla siebie na świeżym powietrzu i w ten sposób czcił Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Nabożeństwo odprawione zostało przy drewnianym ołtarzu wykonanym własnoręcznie przez Stanisława Styrczulę. Zanim rozpoczęła się msza święta, ołtarz został poświęcony.

Tegoroczna procesja przeszła wzdłuż ścieżki rowerowej. Uczestnicy udali się do następnych ołtarzy – na Lejówkę (na skrzyżowaniu) i na Kamieniec. Tam ołtarze zlokalizowane były i Jędrzejowskich i Podczerwińskich (obok kościoła).