Podczerwone 113
18 264 15 10
kancelaria@poarafia.podczerwone.pl

Odnowiona figura Matki Bożej przy kościele w Podczerwonem

Z pomocą Bożą i ludzi udało się uratować, odrestaurować i zabezpieczyć przydrożną figurą Matki Bożej, znajdującą się przy kościele w Podczerwonem, ufundowanej na 1000-lecie Chrztu Polski w 1966 r. przez rodzinę państwa Majdów.

Udało się tego dokonać przed świętem Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu figura została uroczyście poświęcona.

Było to możliwe dzięki słowności i staranności pana Aleksandra, który pracował przy niej przez trzy tygodnie.

Ofiarodawcy złożyli 2600 zł na ten cel, co wystarczyło na materiały, w tym pozłocenie napisu i elementów figury.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych – Annie Świętek, Andrzejowi i Zofii Iwanom, Janinie oraz Józefowi Iwan, chorym odwiedzanym w I piątki i innym. Wielkie dzięki paniom Annie i Władysławie za przygotowywane obiady. W tym roku dziękujemy za 25 lat od konsekracji kościoła.

Niech każdy, przechodząc obok figury, pozdrowi naszą Niebieską Patronkę jednym ”Zdrowaś Mario”, dziękując Jej za opiekę nad nami.

Ks. proboszcz Marek Łabuzek / fot. Piotr Duraj