Podczerwone 113
kancelaria@poarafia.podczerwone.pl

INTENCJE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.10.2021

1.Żyjemy z kimś długie lata, ufamy mu, rozmawiamy z nim o wszystkim co nas interesuje i niepokoi. I oto nagle stwierdzamy: ten człowiek właściwie nigdy nas nie rozumiał, wcale nie myśli iść razem z nami, nasza drogą. To bardzo gorzkie doświadczenie. Taki bolesny zawód sprawili Jezusowi Jego uczniowie. I my tez dostarczamy Jezusowi takich rozczarowań. I jest rzeczą nie do pojęcia: ON NAS KOCHA MIMO WSZYSTKO. BO JEMU CHODZI O NASZE ZBAWIENIE , A NIE O JAKIŚ INTERES, KORZYŚĆ OSOBISTĄ.

2.Dzieci szkolne wykonały 32 różańce które są do obejrzenia w kościele. Zobaczmy ile pomysłowości i pracy to wymagało. Już teraz dziękuję im i rodzicom .  Nagrody czekają i będą przyznane na ostatnim nabożeństwie październikowym.

3.Wszystkich zapraszamy na Mszę św. i Różaniec przed Najśw. Sakramentem. W poniedz. prowadzi rozważania kl.5, we wtorek kl.6, w środę Róże Rożańcowe, w czwartek kl.7, w piątek kl.8, w sobotę członkowie Rady Parafialnej.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary. Za ofiary na ogrzewanie kościoła Janowi Toczkowi oraz za ofiary 50zł składane dla organisty za służenie w naszej parafii podczas nabożeństw.

5.W poniedziałek ,wtorek i czwartek kandydaci do Bierzmowania przyjdą zdawać do kancelarii  główne prawdy wiary i treść tajemnic Różańca św.

6.Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w zachrysti i w kancelarii.

7.Pan Wójt zaprasza na spotkanie informacyjne nt .możliwości dofinansowania do wymiany źródeł ciepła z programu Czyste powietrze oraz dotacji celowej z budżetu gminy  20 października o 15tej w sali budynku remizy OSP w Czarnym Dunajcu.

INTENCJE MSZALNE 18-24.10.2021

18.10. Poniedz. Św.Łukasza Ew. 17.00 + Jan Leja “Śtadytka”

19.10.Wtorek 17.00 + Maria Fudala, r.śm.

20.10.Środa. Urocz. Św.Jana Kantego -Patrona Archidiec. Krakowskiej

17.00 + Jaś Karcz

21.10. Czwartek 17.00 Dziękczynna w 25 r.ślubu Józefa i Danuty

22.10 Piątek. Urocz. Św. Jana Pawła II

17.00+ Andrzej, Maria Hajnos, r.śm.

23.10.Sobota  7.00 + Jan, Regina Strączek, s.Jan

17.00 (niedzielna) Za Parafian

24.10. 30 Niedziela Zwykła     8.00 + Andrzej Franos, r.śm.

10.30 + Jan, Anna Skorupa

OGŁOSZENIA 24.10.2021

1.Naprawdę wystarczy z wiarą wołać do JEZUSA : “Synu Dawida , ulituj się nade mną!” – aby uprosić każdą łaskę, jak uprosił żebrak syn Tymeusza w Jerychu.

2.Przeżywamy niedziele misyjną drugą w roku kościelnym, taca na misje .W przyszłą niedzielę ks.Jan Wichry, werbista misjonarz wygłosi słowo. Będzie można tez nabyć kalendarze misyjne .

3.