Ogłoszenia 19.05.2024.

1.Niedziela Zesłania Ducha Świętego to wydarzenie , które potwierdza prawdomówność Chrystusa .On obiecał ,że „nie zostawi uczniów sierotami, lecz pośle im Ducha Pocieszyciela”. To On sprawia ,że mamy święte pragnienia, On umacnia naszą wolę w kroczeniu za Chrystusem, On zstępuje , aby przemieniać chleb i wino w pokarm nieśmiertelności.

2.Dla nas kończy się okres wielkanocny, a dla dzieci komunijnych zaczyna się „Biały tydzień”.

Rocznica I Komunii klasy 4 w Boże Ciało na sumie o g.10.

3.Jutro święto Maryi Matki Kościoła, naszej Matki. Uroczysta Msza św. o g.18. Po niej zielonoświątkowe ognisko z udziałem druhów strażaków i kiełbaską, zapraszam do radosnego ognia.

4,Serdeczne podziękowania dla rodziców trojga dzieci komunijnych za dużą prace w kościele i jego otoczeniu oraz remont drzwi zakrystii , dzięki któremu są zakonserwowane i zyskały piękny wygląd.

5.Dzisiejsza składka na koszty organizacji beatyfikacji ks. Michała Rapacza 15 czerwca w Krakowie, na które my tez udajemy się autokarem. zapisy w zakrystii.

6.Bóg zapłać za składkę organową 2.500 zł, w tym 500zł od anonimowego darczyńcy i 100$ od Tadeusza Długi.

7.26 maja o g.12 wyjazd autokarem do Królowej Tatr na Rusinowa Polanę organizowany przez Związek Podhalan. Zapisy u p.Haliny Stramy, koszt przejazdu 25 zł.

8.Procesje Bożego Ciała w tym roku rozpocznie Msza św. na placu obok domu ks. Z.Ścisłowicza , potem Lejówka , przez szosę na Kamieniec i ostatni ołtarz u P. Skorusów . Dziękuję bardzo rodzinom, które zgodziły się udostępnić placu, a sąsiadów proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

9. Rozważania o Eucharystii proszę zabrać do każdego domu jedne i koniecznie przeczytać, aby pogłębić znajomość o tym Sakramencie Obecności Zbawiciela z nami.