Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 7 sierpnia 2022

1.W pierwszą niedzielę sierpnia gromadzimy się jako szczęśliwy naród Pana , by wyznawać wiarę na Świętej Wieczerzy, umacniać ją, siadając u stóp Chrystusa jak Maria, siostra Łazarza i Marty . Klękamy przed Zbawicielem w adoracyjnym pokłonie , aby powiedzieć Mu : To Ty Panie nam pierwszy usłużyłeś, umywając nogi apostołom, nauczając w drodze i w utrudzeniu, wreszcie oddając życie swoje za nas.

Dziękujemy Ci za pociechę tak nam potrzebną: „Nie bój się mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu Niebieskiemu dać wam królestwo”.

2.Dzisiaj żegnamy relikwie Św.Sarbeliusza , które były z nami obecne cały tydzień. Niech jego świadectwo życia dążącego przez wszystkie ziemskie dni, jego modlitwa i asceza , dopomagają nam w kroczeniu za Jezusem , a wstawiennictwo pomoże uprosić zdrowie duszy i ciała.

3.W czwartek 25 sierpnia wyjazd na dróżki w intencjii całej Parafii . Zapisy na busa w zakrystii. Pieszo nie ma kandydatów, widać słabe siły u młodych i brak zapału, a tyle można uprosić ofiarując trud pielgrzymi.

4.Zachęcam gorąco do przeżycia sierpnia w abstynencji, ofiarując to wyrzeczenie za uzależnionych, aby się ratowali, leczyli i żyli na trzeźwo oraz o pokój tak bardzo naruszony na Ukrainie , w Afryce i innych miejscach.

5.Program uroczystości odpustowych w Ludźmierzu w gablocie .

6.Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W sobotę proszę Krystynę Gąsienicę, Barbarę Stopkę i Annę Leja.

7.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, na remont organów M.Hajnos, A.Świętek, H.&A.Mikrutom.

8.Rozpoczniemy wreszcie remont schodów , od czwartku proszę o pomoc w ich rozbiórce.