Podczerwone 113
kancelaria@poarafia.podczerwone.pl

OGŁOSZENIA 24.10.2021
1.Naprawdę wystarczy jak niewidomy żebrak spod bram Jerycha wołać: “Jezusie , Synu Dawida , ulituj się nade mną!” ?
Tak, wystarczy. Trzeba jednak podejść do Jezusa blisko, nie zważać na tych którzy mówią: Przestań już błagać , ucisz się !
Okazuje się ,że można u PANA wyżebrać każdą łaskę, nie tylko uzdrowienie z kalectwa. On czeka na to wołanie , aby  okazać nam swoją moc leczącą nas całych, na duszy  i na ciele.
  Przeżywamy dziś w Kościele drugą w ciągu roku niedzielę misyjną. Taca na rozwój dzieł misyjnych. W przyszłą niedzielę słowo wygłosi ks. Jan Wichary, werbista. Będzie możliwość nabycia kalendarzy misyjnych.
2.Dziękuję za ofiary na opał w kościele: R.Bielańskich, R. Watychów, R. Marusarzy, R. Styrczulów Józefowi&Marii, Janowi& Zofii Galów, R.Jędrzejowskich, R.Zelków, R.Jarończyków Kazimierzowi, Teresie i Markowi, Józefowi& Danucie Masnych, R. Miętusów,
Władysławie Szwab, Krystynie Gal, Marcie Kani ,Stanisławie i Danucie Sęk, Stanisławowi& Józefie Podczerwińskim,  R.Matuszków.
    Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę kwiatową. w sobotę proszę Teresę Styrczulę, Marię Jarończyk i Józefa Majchrzaka.
3.Powstaje w Zakopanem  muzeum PALACE dokumentujące okres II wojny światowej. P. Wójt prosi aby osoby starsze które są świadkami tego ciemnego czasu , zgłosiły się do pracowników muzeum w celu przeprowadzenia wywiadu, który będzie jednym z dokumentów.
4.W tym ostatnim tygodniu zapraszam wszystkich na Mszę św. o 17tej i Naboż. Różańcowe.
W poniedz. o prowadzenie proszę rodziców o modlitwę za swoje dzieci (rozważania w zachrystii) we wtorek kl.8, w środę Róże Różańcowe, w czwartek kl.3, w piątek ministrantów i scholę, w sobotę  młodzież bierzmowaną w ostatnich pięciu latach.