Zapisy na Pielgrzymkę samolotową na Cypr

Ogłoszenia 24.03.2024.

1.Rozpoczynamy w Imię Pańskie Wielki Tydzień, w którym mamy uczyć się od Chrystusa w szkole Jego Męki, dla nas zbawiennej. Jezus „przychodzi w Imię Pańskie” do Jerozolimy. To ostatnia szansa dla mieszkańców i pielgrzymów przyjęcia swojego Króla -Mesjasza. Niestety dla wielu jest On nadal tylko jednym z proroków, których od dawna zabijano. Wg. św. Justyna, Jezus wiedząc jak się to skończy siada na oślę-źrebię oślicy. Oślica symbolizuje Żydów, oślę, na którym nikt jeszcze nie siedział- pogan. Żydzi Go odrzucą, więc będzie triumfował przyjmowany przez pogan. My też jesteśmy z pogan. Czy nie zrzucamy Jezusa? Jak Go niesiemy innym? Czy ten najzacniejszy Ciężar nas uwiera, czy niesiemy Go cierpliwie i spokojnie, z dumą? -pytam za A.Faudenomem.

2.Przeżyjmy do końca Wielki Post pobożnie, pojednani ze sobą i z Bogiem przez sakrament pokuty i pojednania. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Adoracja Jezusa uwięzionego w Wielki Czwartek w Ciemnicy do g.23. Adoracja w Wielki Piątek od g.8 do północy, w Wielką Sobotę od g.7 -19.

Na adoracje wspólną w Wielki Piątek zapraszam klasy starsze 5-8 o g.10, a klasy młodsze o g.11.

O czuwanie proszę druhów strażaków starszych jak i z drużyny młodzieżowej. W wielka Sobotę o asysty do baldachimu, feretronów i chorągwi. Nieście je z duma i radością, cierpliwie jak osiołek, który dźwigał Mesjasza.

3.W poniedziałek od g.14.30- 15.30 proszę uczniów z klas 6,7 i 8 o dokończenie porządków wokół kościoła i pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za sprzątanie ministrantom oraz mieszkańcom szkoły. W sobotę proszę Władysławę Leję, Marię Jarończyk, Dorotę Wieszczeczyńską.

4.Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili baranki caritas oraz złożyli jałmużnę dla ubogich w postaci żywności. Dziękuję za palmy wykonane ze starannością na konkurs, za prace komisji ; gratuluje nagrodzonym , wszystkim za podtrzymanie pięknego zwyczaju świątecznego.

4.Nowy nr. miesięcznika WPiS w zakrystii.

Ogłoszenia 17.03.2024.

1.Cała działalność Chrystusa zmierzała do tej godziny – godziny męki, śmierci i zmartwychwstania. W niej miały się wypełnić wszystkie proroctwa o Mesjaszu, w godzinie ściśle zaplanowanej przez Boga, w święta paschalne , kiedy Żydzi spożywali wieczerzę i baranka. W tej godzinie o której dzisiaj mówi Zbawiciel w Ewangelii Janowej okaże się ,że miłość Boga do ludzi jest nieskończona, nawet szalona. Już dzisiaj w 5 Niedzielę widzimy te miłość, patrząc na zasłonięte krzyże w naszych kościołach.

2.We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze ś. o 7 i 17tej. Uczcijmy Patrona Kościoła i naszych rodzin wspólnie zbierając się na Eucharystii.

3.Wczwartek w naszym kościele spowiedź św. od 15- 18. Niech każdy pojednany z Bogiem przeżyje Wielki Tydzień i wejdzie tak w okres wielkanocny, najważniejszy dla nas chrześcijan.

4.W sobotę po Mszy św. niedzielnej jak każdego 23go dnia miesiąca nabożeństwo przebłagalne do św. Pio i spotkanie nt.”Kiedy trudne doświadczenie zbliża nas do Boga?” Zapraszam gorąco.

5.W Niedziele palmową zbieramy się z palmami przed kościołem o 10.25 i idziemy procesyjnie do ołtarza. Palmy na konkurs proszę przynieść do kościoła do g.16.30 w sobotę. Po sumie rozstrzygnięcie konkursu i nagrody.

6.Jeszcze możemy dawać jałmużnę dla biednych składając żywność dla kuchni św. Brata Alberta oraz nabywając baranki Caritas. Dziękuję tym, którzy już to uczynili.

7.Składka organowa 2.200 zł oraz 22 dolary. Bóg zapłać. Jeszcze kontynuujemy te składkę w 2 niedzielę przez najbliższe miesiące, bo trzeba wypłacić do końca wykonaną pracę.

8.Zbiórka folii, siatek , sznurków, worków od rolników w Czarnym Dunajcu jutro w poniedziałek obok dawnej stacji PKP.