Ogłoszenia 14.04.2024.

1.W 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Sam Jezus wyjaśniając uczniom idącym do Emaus, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Jego Osoby – pokazuje ,że nie można uwierzyć w Niego nie znając Pisma świętego. Przez cały tydzień będą u nas głoszone homilie biblijne. Zapraszam do udziału oraz do odwiedzenia biblioteczki parafialnej gdzie są książki pomocne w rozumieniu Biblii.

2.Orawskie Centrum Kultury zaprasza w najbliższe dwie soboty o g.18 na kolejne odcinki drugiego sezonu filmy o Jezusie . Polecam zwłaszcza rodzinom z dziećmi i młodzieżą powyżej 13 r. życia.

3.Dziękuję osobom które uprzątnęły groby ze zniczów. Tych którzy nie odwiedzili grobów bliskich proszę bardzo by posprzątali wszystkie szkła , które pomiędzy grobami zagrażają bezpieczeństwu przechodzących , bo trawa zarasta i staje się niewidoczne. Potrzebne są dwie osoby dysponujące godzina czasu do ułożenia agrowłókniny na cmentarzu; proszę o kontakt.

4.W sobotę o 6.15 wyjeżdżamy autokarem do sanktuarium Święty Krzyż, aby zwiedzić klasztor , odprawić Msze św., a w drodze powrotnej jeszcze jedno wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Dzieci które jadą bez rodzica mają przynieść zgodę rodzica , a wszyscy podać datę urodzenia do ubezpieczenia grupy.

5. 18.01.-2.02. w przyszłym roku będzie pielgrzymka do Meksyku. Organizuje ks. Piotr z Czarnego Dunajca. Szczegóły w kancelarii .

Ogłoszenia 7.04.2024.

1.Niedziela w Oktawie Wielkanocy zw. Białą, święto Miłosierdzia Bożego. Sam PAN zażądał jego ustanowienia, Jan Paweł II je ustanowił. Wiemy dlaczego w te niedziele a nie w inną , po Wielkiej Nocy Zmartwychwstania : chce , abyśmy nie byli niedowiarkami, lecz głęboko i mocno wierzącymi. Nie czekajmy zatem aż ukaże się nam jak Apostołom, jak Tomaszowi, ale patrząc na obraz Miłosierdzia Bożego wyznajmy : Pan mój i Bóg mój , Ten którego słuchamy i, który nam przebacza i którego Ciało przyjmujemy.

2.Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP -Dzień świętości życia. Bardzo jest potrzebna nasza modlitwa i duchowa adopcja dziecka poczętego zagrożonego , bo cywilizacja śmierci na siłę chce zagarnąć wielu , a naród bez dzieci , jak bez historii traci korzeń i nie ma przyszłości. Msze św. o 8 i 18tej. Jesteśmy czcicielami Matki Bożej, więc chwalmy Boga wspólnie w tym dniu razem z Maryja za początek zbawienia w Nowym Testamencie, dzięki Jej wierze i pokorze.

3.Nagrobki i ich otoczenie na cmentarzu po ostatniej wichurze wymaga porządku, proszę więc w tym tygodniu pozamiatać stłuczone znicze i zebrać po prawej stronie na betonie przy bramie. Na przyszłość proszę i zalecam umiar i roztropność ; czy nie wystarczyłby jeden lub dwa znicze z wymiennymi wkładami ? Produkowanie odpadów to nie tylko zbędny wydatek ale zaśmiecanie szkłem i plastikiem, który jeszcze trzeba wywozić i słono zapłacić.

4.W środę tj.10 kwietnia o g.10 jesteśmy zaproszeni jako wierni dekanatu Czarny Dunajec na uroczysta Msze św. połączoną z modlitwą do bł.Rodziny Ulmów i uczczenia ich relikwi. Udajemy się do Zakopanego do sanktuarium św. Rodziny na Krupówkach własnym transportem. Proponuję, aby po g.9tej spotkać się na parkingu przy kościele i zabrać osoby , które nie mają pojazdu, zaprosić je do auta. Nowi błogosławieni będą orędować za naszymi rodzinami, które także przeżywają dramaty i podejmują życiowe trudne decyzje. Z góry dziękuję tym , którzy się wybiorą; ja niestety mam wyjazd służbowy w szkole.

5.Dziękuję bardzo za dwa ostatnie sprzątania kościoła i ofiarę kwiatową. W tym tygodniu proszę osoby, które nie pracowały w kościele przy porządkach o wyrównanie ziemi wokół tuj przy nowej alejce wzdłuż ogrodzenia w dowolnym dniu; do tej pracy wystarczą metalowe grabki. Po wyrównaniu ziemi można będzie ułożyć włókninę, aby chwasty nie zarastały tak szybko.

6.20 kwietnia organizuje wycieczkę autokarową na górę Św. Krzyż , gdzie są relikwie Krzyża Pana Jezusa. To ważne miejsce pielgrzymkowe na mapie Polski.

Zwiedzimy klasztor z przewodnikiem, odprawimy Msze św. w drodze powrotnej jeszcze jedno ciekawe miejsce. Oprócz ministrantów, kandydatów do Bierzmowania, uczniów kl.3 , czuwających przy Grobie Pańskim zapraszam rodziców i zainteresowanych dorosłych. zapisy w zakrystii do czwartku. Wyjazd g.6.15 , powrót wieczorem ok.19tej.