Ogłoszenia 4 grudnia

1.Ks.prof..E.Staniek tak komentuje ewangelie na 2 Niedzielę Adwentu: Na autorytet moralny składa się świetlana przeszłość człowieka. W jego życiu nie może być ani błędów ani nawet pozorów zła. Serce musi być bezinteresowne, odważne, kochające prawdę, zatroskane o dobro innych .Zło, wiedząc o tym, „Brudzi” ludzi po drodze do dojrzałości , by nie mieli świetlanej przyszłości. Wielkie autorytety moralne są dziełem szczególnej Opatrzności Bożej.

Smuci nas bardzo ohydne atakowanie świętego Jana Pawła II, dlatego musimy bronić wszystkich naszych świętości, także dla dobra następnego pokolenia.

2.W piątek o g.17 zaczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które prowadzi O.Wojciech Idziak, redemptorysta. Spowiedź św. przed Mszami św. , w sobotę do g.8 oraz od 16-17.

W sobotę o g.11 odwiedziny chorych.

3.Na ołtarzy Matki Bożej świece wigilijne Caritas, są po 9 zł.Wszystko co złożycie więcej przeznaczymy na pomoc Ukraińcom. W przyszłą niedzielę nasi szkolni wolontariusze będą tez kwestować dla Ukrainy i naszego rodaka ks.Andrzeja Ścisłowicza, aby ich wesprzeć jeszcze przed świętami.

4.Wielkie podziękowania dla p.Jana Kowalczyka za projekt i wykonanie nowych barier przed kościołem , które zapewniają bezpieczeństwo ale też zdobią otoczenie. Panu Kazimierzowi za prace przy ich mocowaniu.

5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę.

Ogłoszenia 27 listopada

1.Kolejny mały , ważny etap , adwent przepełniony nadzieją i tęsknotą za Bogiem. Czas poszukiwania z Maryja na Mszach św. roratnich Bożych ścieżek, równania w nas tego co rogate – grzeszne.

Roraty u nas w poniedziałki, środy i piątki o g.17, w pozostałe dni o 6.45.

W tym tygodniu I czwartek-Godzina święta, I Piątek-Spowiedź św. i I sobota- nabożeństwo do Matki Bożej.Odwiedziny chorych w sobotę 10 grudnia , podczas rekolekcji .

2.Do 2 grudnia prosimy o ciepłe rzeczy dla najbiedniejszych z ulicy, podopiecznych Albertynów ; czapki, rękawiczki, skarpety itp.

3.Po wieczornych Roratach zapraszam do naszej biblioteki parafialnej w Sali historii nad zakrystią. Nie zmarnujmy adwentu i czasu zimowego nie przeczytawszy chociaż jednej wartościowej książki.

4.W środę o 17.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ostatnio nieobecnych.

5.Ks. Andrzej Ścisłowicz serdecznie was pozdrawia w rozmowie telefonicznej. Jest w dobrej kondycjii mimo braków i zagrożenia .W III niedziele adwentu 11 grudnia, kiedy to będziemy kończyć nasze

3-dniowe rekolekcje postaramy się o zebranie środków na świąteczna pomoc dla jego parafii.

5.Dziękuje za sprzątanie i ofiarę. W sobotę proszę Krystynę Gal, Krzysztofa Gala i Iwonę Kwak.