Parafia Podczerwone

Ogłoszenia

Ogłoszenia 26.11.2023.

1.W Niedziele Chrystusa Króla Wszechświata uświadamiamy sobie nasza godność -jesteśmy w służbie u najwspanialszego Władcy. On nam błogosławi od tronu Ojca i On chce nas nagrodzić , jeśli tylko pozostaniemy Mu wierni. Po sumie uroczysty akt oddania się Chrystusowi Królowi .

2.W tym tygodniu kończymy stary rok kościelny, aby rozpocząć od następnej niedzieli czas adwentowy.

Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej to szansa na pełne duchowe nastrojenie wnętrza na obchód Narodzenia Pańskiego. Roraty w poniedziałki, środy , piątki i soboty o g. 17, w pozostałe dni o 6.45 rano.

W Adwencie nie będzie u nas sobotnich Mszy św. niedzielnych.

3.W I Piątek spowiedź św. od g.16. W I sobotę odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. od g.10. Po Mszy św. rannej Nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP.

4.Dziękuję bardzo uprawnionym ze Wspólnoty lasowej za datek 5 tys. zł. na potrzeby parafii oraz za ofiary na opał od czterech rodzin.

5.Ciepłe rzeczy dla podopiecznych S.Albertynek proszę składać do 7 grudnia w szkole i w przedsionku.

6. Bóg zapłać katechetce za organizację nagrodowego wyjazdu dzieci na dobry film edukacyjny. Polecam tym którzy nie byli aby wybrali się z pociechami do miasta historie „O psie, który jeździł koleją”.

7.Zapraszam do skorzystania z biblioteczki parafialnej w sali historii na piętrze. Długie wieczory z dobra lekturą zamiast przed tv to wspaniała alternatywa.

8.Dziekuje za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu proszę Artura Jabłońskiego, Marie Szubę i Annę Sewiołło.

9.Pan burmistrz zaprasza do Chochołowa do szkoły podstawowej na spotkanie informacyjne dot. dofinansowania z programu „Czyste powietrze” o g.12 w poniedziałek 27 listopada czyli jutro.

Ogłoszenia 19.11.2023.

1.Co zrobić aby inwestycja jaką jest nasze życie wypaliła tzn. aby życia nie zmarnować ? Jezus . Pan naszego życia odpowiada nam w dzisiejszej Ewangelii. Trzeba ryzykować dla Niego, ufając Mu- dobremu i hojnemu Panu , wykorzystywać jak najlepiej dany nam czas, dzielić się otrzymanymi talentami , nie zatrzymywać dla siebie odkrytych skarbów, nade wszystko dzielić się wiarą rozgłaszając „jakiegośmy to Pana dostali”, bardzo hojnego i bardzo sprawiedliwego.

Witamy w parafii kleryka Michał i prosimy o jego świadectwo. Po sumie spotkanie z młodzieżą, dziećmi szkolnymi i służbą ołtarza nt.powołań i o tym jak wygląda dziś nasze diecezjalne seminarium.

2.Do 7 grudnia trwa akcja zbierania ciepłej odzieży dla podopiecznych sióstr Albertynek i braci Albertynów.

3.Wczorajszy pożar domu i zabudowań gospodarskich w Czarnym Dunajcu to nieszczęście bardzo dotkliwe. W przyszłą niedziele pomożemy im dając na składkę większą ofiarę, aby się szybciej podźwignęli, bo dom jest podobno do uratowania. Bóg zapłać za składkę na organy 3.048 zł. oraz indywidualne znaczne datki, także dolarowe . Napisałem już prośbę do rodaków w stanach o pomoc w spłaceniu kosztownego remontu organów, które dzięki ich staraniu znalazły się w naszym kościele, gdy będą organizowali spotkania opłatkowe z początkiem przyszłego roku.

4.Dziękuję bardzo panu Janowi z rady parafialnej za fachową pracę przy naprawie bramy cmentarnej.

5.W sobotę wyjazd dla młodszych dzieci w nagrodę za udział w Korowodzie świętych oraz konkursach do Nowego Targu na film przygodowy i edukacyjny.

6.W czwartek o g.9 Msza św. szkolna z okazji dnia Patrona szkoły brata Witalisa, a po niej w szkole uroczysta akademia. Zapraszamy oczywiście rodziców do świętowania razem z nami.

7.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę. w tym tygodniu zapraszam Barbarę Kanię, Zofię Ciężczak i p.Jodłowskich.