Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 1.10.2023.

1.W 26 niedzielę w ciągu roku rozważamy przypowieść Jezusowa o dwóch synach.

Ewangelia jak zwykle jest radosna . Pomimo że jeden z synów nie wypełnił woli ojca, to drugi po namyśle wykonał jego wolę. Nie wszyscy , którzy wyraźnie usłyszeli czego Bóg od nich oczekuje, co im poleca śpieszą by to wypełnić. Niektórzy są jak politycy którzy dysza żądzą władzy: obiecują, ale nic z tego nie wypełniają, pokrętnie się tłumacząc, że chcieli , ale im się nie udało. na szczęście każde dziecko Boże może się opamiętać -osotać , jak mówi się gwarowo na Podhalu- i jednak okazać posłuszeństwo należne Bogu. Taką szanse mają też politycy, jeśli za dużo nie obiecują, potrafią przyznać się że się mylili i odpowiedzieć za błędne decyzje na szkodę ojczyzny. Jeśli nie będą populistami, którzy mówią wyborcom to, co ludzie chcieliby usłyszeć np. zlikwidujemy podatki, opłacimy droga procedurę „In vitro” albo zlikwidujemy obowiązek zadawania dzieciom prac domowych. Jak to dobrze ,że choć drugi syn opamiętał się i poszedł pracować w winnicy ojca.

2.Od jutra zmieniamy godzinę odprawiania wieczornych Mszy św. na g.17. Po niej Nabożeństwa Różańcowe na które serdecznie zapraszamy dorosłych , młodzież oraz dzieci. W sobotę rozważania beda czytać członkowie Żywego różańca, w inne dni dzieci szkolne i młodzież.

3.W poniedziałek spotkanie kandydatów do Bierzmowania. W środę dzieci z kl.3. z rodzicami- po nabożeństwie.

4. Zapraszam chłopców na spotkanie dla kandydatów na ministrantów, póki co zgłosił się tylko jeden,

a pewno są jeszcze zdatni do tej pięknej służby.

5.Bóg zapłać za ofiary dolarowe na parafię, na remont organów: P.Chlebkom z Cz. Dunajca, P. Szwabom oraz P.Garczkom.

6.Serdeczne dzięki za wycięcie świerka Łukaszowi i Tomaszowi Kulom, P. S. Iwanowi za uprzątnięcie go, a P.J. Kowalczykowi za konserwacje drzwi kościoła.

7.Są jeszcze 4 miejsca na wycieczkę 2-dniową na Górny Śląsk w dn.13-14.10.

8.Bóg zapłać trzem paniom za sprzątanie i ofiarę kwiatową. W sobotę proszę Danutę Gruszkę,

Aleksandrę Piczórę oraz P.Stołowskich.

9.Dzieci z naszej szkoły w przyszłą niedzielę będą rozdawać sadzonki żonkili oraz kwestować na Fundacje Adama Worwy. Pieniądze będą w całości przeznaczone na rehabilitację dla osób głównie z chorobami nowotworowymi , zakup i wypożyczanie sprzętów do rehabilitacji. Za każda pomoc dziękujemy.

10.Rodziców dzieci z kl.1-4 prosimy o przedłużenie całorocznej prenumeraty miesięcznika STAŚ do 7 października. Cena prenumeraty 120 zł. do września 2024r. Czasopismo będą odbierać jak dotąd w szkole.