Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 1 stycznia

1.W uroczystość świętej Bożej Rodzicielki kończymy Oktawę Narodzenia Pańskiego. Stwórca powierzył Maryi początek zbawienia rodzaju ludzkiego, gdyż jedynie Jej nienaruszona dusza i ciało mogły przyjąć Syna Bożego. Dziś chcemy przyjąć Jego Ewangelie i Jego Ciało , by po raz kolejny zaprosić Jezusa do naszego życia , do naszej wspólnoty , do naszych rodzin, u początku roku pełnego znaków zapytania .

2.W odpowiedzi na polecenie naszego biskupa, każdego 14-go dnia miesiąca będziemy odprawiać Drogę Krzyżową i Mszę św. w intencji Ojczyzny. Modlitwa o pokój będzie zaś intencja towarzyszącą nam w I soboty miesiąca , czyli już w tym tygodniu, po rannej Mszy św.

3.W I czwartek o g.16 Godzina święta i okazja do Spowiedzi św.

4.W I piątek Uroczystość obowiązkowa , najstarsze święto Objawienia Pańskiego. Porządek jak w niedzielę.

5.Odwiedziny chorych po sumie w piątek od godz.11.30, gdyż w sobotę w sobotę jest kolęda.

6.Dziękuje bardzo za dosyć liczna obecność na Nieszporach i Mszy św. dziękczynnej w dniu wczorajszym, aby wspólnie przebłagać Boga i złożyć podziękowanie za łaski odebrane przez nas w zakończonym już roku. Także za dwoje ochrzczonych, pięć pobłogosławionych związków małżeńskich oraz siedem katolickich pogrzebów.

7.Porządek wizyty duszpasterskiej w domach :

2 .01 ( poniedz.). g.8. Od Karola i Zofii Karczów do Józefa i Anny Podczerwińskich

4.01.(środa) g.8 Od Stanisława i Marii Karczów do Leona Kęska

7.01.(sobota) g.8 Od Franciszka Obyrtacza do Stanisława Styrczuli

9.01.(Poniedz.) g.8 Od P. Matuszków do Jana Toczka

11.01.(środa) g.8 Marii Krzysiak do P. Sierotów

12.01.(czwartek) Od g.14 Od Stanisława Sęka do Michała Jarończyka

13.01.(Piątek) g.8. Od P.Skorupów do Małgorzaty Kramarz

W dniu przyjmowania kolędy proszę rodziny o uczestniczenie w rannej Mszy św., o obecność wszystkich domowników, o szczerą rozmowę -jak zachować swoją katolickość, o radościach i bolączkach rodziny i parafii, a nawet szerzej Kościoła w Polsce. Proszę też o przyjmowanie nas w nie przegrzanym pomieszczeniu oraz ciepły posiłek w godz. południowych, za co z góry dziękuję w imieniu swoim , służby kościelnej -pana Jana oraz ministrantów. Ofiary dla kościelnego to jego wynagrodzenie za całoroczną sumienna służbę.

Woda święcona do zabrania w przedsionku kościoła.

8.Spotkanie członków Żywego Różańca w niedzielę 8 stycznia po rannej Mszy św.

9.Nowy nr. miesięcznika WPiS w zakrystii. Można jeszcze go zaprenumerować na cały rok za 70 zł.

Niech cześć i miłość do Matki Zbawiciela pomogą Wam bracia i siostry trwać w służbie Chrystusa Króla, a codzienna modlitwa Anioł Pański oraz Pod Twoja obronę zachowa Was od obojętności i zniechęcenia.