Ogłoszenia 10.03.2024.

1.4 Niedziela Wielkiego Postu niesie przesłanie o nadziei i radości ze zbliżającego się Odkupienia.

Uczeń Jezusa pozostaje zawsze optymistą, sprawia dobre uczynki dobrowolnie, nie oczekuje pochwał ani natychmiastowego skutku, nie zniechęca się, kiedy bliźni nie zmieniają się na szlachetnych. Pan Bóg zatroszczy się o skutki wcześniej czy później, jeśli nie w innych, to przynajmniej w nas. Uczony Nikodem też przychodził do Mistrza kilka razy , i nie od razu pojął słowa Pana, ale potem stanął wyraźnie po Jego stronie.

2.Rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa- Patrona rodzin i Kościoła. Włączmy się do niej przez udział w kościele , ale także odmawiając modlitwy wspólnie w domach. Mężczyźni niech będą pierwszymi Jego czcicielami , bo bez św. Opiekuna nie ma silnej rodziny.

3.Solidaryzujmy się z protestem rolników, oni bronią nie tylko swojego miejsca pracy- roli, ale wszystkich Polaków przed tragicznymi założeniami polityki unijnej, która chce drastycznie ograniczyć produkcję rolną i hodowlę. Zarabiać mają wielcy właściciele którzy dzierżawią wielkie obszary, a my coraz bardziej uzależniać od żywności zmodyfikowanej. Św. Józefowi rzemieślnikowi oraz św. Andrzejowi Boboli -Patronowi Polski polecajmy te trudne polskie sprawy. Flaga przed figurą Maryi niech nam o tym przypomina.

4.Wielkanocne baranki Caritasu z bocznego ołtarza oraz żywność do kuchni dla ubogich oraz datki do skarbonek zaoszczędzone na nie kupionych łakociach i używkach to nasza jałmużna, która wraz z modlitwą zakrywa wiele grzechów.

5.W gablotce plakaty z informacjami o rekolekcjach, kinie religijnym i pielgrzymkach. Nowy numer WPiS czeka na czytelników oraz biblioteczka parafialna po wieczornej Mszy św. w tygodniu.

6.Na stronie Facebook.Podczerwone można obejrzeć prezentacje organów , która odbyła się 3 marca i przesłać ją bliskim. Dzisiaj o g.14 kwartalne spotkanie Rady parafialnej.

7.Bóg zapłać za sobotnie sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu proszę mieszkańców placówki – strażnicy , część drugą. Na Gorzkich żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.