Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 10.09.2023.

1.W Ewangelii na 23 niedzielę zwykłą znajdujemy dwa zapewnienia Zbawiciela aktualne dla naszej wspólnoty. Posłuchać własnego sumienia, które napomina nas -nawet jeśli nie upomniał nas bliźni-i pójść do spowiedzi świętej (piątek 17-18). Wszak Pan powiedział: „Wszystko co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”. Trzeba nam tez prosić Boga w domach, z bliskimi i w kościele – możemy to wypełnić uczestnicząc w nowennie do naszej Niebieskiej Patronki przez cały tydzień do soboty .Wszak Pan zapewnił uczniów: ” Jeżeli dwaj spośród was zgodnie o coś prosić będą, otrzymają wszystko od mojego Ojca”.

2.Dzisiaj o godz. 10 w Markowej uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów , w której uczestniczą nasi przedstawiciele. Dziękuje im bardzo za to uczestnictwo. Odśpiewamy Te Deum na sumie za wyniesienie całej rodziny na ołtarze. Broszury z życiorysem błogosławionych i modlitwami w przedsionku, proszę zabrać i wykorzystać w modlitwie rodzinnej i osobistej.

3.Oprócz przygotowania duchowego trzeba nam się przygotować do święta parafii. Do procesji z darami , z tegorocznymi plonami ziemi proszę rolników. Kobiety proszę o zorganizowanie jeszcze jednej asysty, aby figura Patronki parafii tez była niesiona w procesji. Mogą to być panie z Róży żeńskiej, jednej lub z dwóch. Udało się odnowić stary sztandar z 1958 r. ufundowany przez Michała Obyrtacza z Ameryki , koszt materiałów i haftu to 2250zł. Wielkie Bóg zapłać naszej krawcowej Annie za jego zeszycie, a panu Aleksandrowi za renowacje obrazów na płótnie.

Powinni go nosić dumnie jego potomkowie. Sztandar ze św. Rochem któryś z rolników. Najlepiej aby każdy sztandar był przypisany do jednej rodziny. Baldachim zaś czterech mężczyzn w strojach regionalnych, najlepiej mających paradne cuchy. Do środy proszę bardzo zgłosić mi te asysty, to jest zaszczyt dla osoby i rodziny i niech tak pozostanie. Podobnie asysta dziecięca i młodzieżowa.

Dziewczynki i chłopcy do sypania kwiatów i z dzwoneczkami proszę ubrać w miarę regionalnie lub w białych bluzeczkach i koszulach. Podobnie poczty sztandarowe.

4.W poniedziałek po wieczornym nabożeństwie spotkanie dla uczniów kl.3 z rodzicami. W przyszły poniedziałek 18 września spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z rodzicami po Mszy św. ku czci św. Stanisława Kostki-Patrona Polski i młodzieży.

5.Dzieci szkolne od kl.1 do 8 zabierają dzisiaj do domów książeczki z niedzielnymi Ewangeliami , które będą pilnowały , czytały, wklejały obrazki świętych i okazywały na lekcjach religii, aby lepiej zapamiętywać. Rodziców i dzieci proszę, aby przychodzili na sumę. Chociaż nie mamy Mszy św. z udziałem dzieci, to będę się starał powiedzieć coś do nich i włączać je w liturgię, choćby modlitwę wiernych. Przyjmuje w tym tygodniu zapisy dziewczynek do scholi oraz chłopców od kl.3 jako kandydatów na ministrantów. Spotkania raz w tygodniu.

6.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła . W sobotę proszę Annę Leję, Andrzeja Leję i Małgorzatę Krzysiak.