Ogłoszenia 11 września

1.Faryzeuszów bardzo drażniło ,że Jezus przebywa często wśród celników i grzeszników. Dzięki temu , Jezus zostawił nam przypowieści o zgubionej owcy, drachmie i marnotrawnym synu. Każdy może się zagubić , ale Ojciec łaskawy i miłosierny szuka grzesznika, i czeka cierpliwie na powrót do domu.

2.Przygotyjmy się duchowo do odpustu parafialnego: okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą Św. w tygodniu. Suma odpustowa nie o 10.30 lecz o 11.30 , na która zapraszam wszystkich.

3.Odpust jest okazja by przypomnieć, że na spotkanie z Chrystusem i braćmi w wierze w niedzielnej Mszy

obowiązuje świąteczny strój. Nie stanowią go; tiszert, zgrzebne dżinsy, , adidasy, krótkie spodenki, czy schodzony sweter ale raczej ładna bluzka lub koszula, garnitur, spódnica, eleganckie obuwie . Pamiętajmy w każdą niedzielę ,że strojem również okazujemy szacunek osobie, do której się udajemy.

Bardzo proszę asysty do feretronów , baldachimu i chorągwi o opowiedzenie się w zachrystii, kto bierze odpowiedzialność za ich przygotowanie .Suma odpustowa o g.11.30 , a nie 10.30 jak w zwykłe niedziele.

4.W środę o 16.30 spotkanie dla dzieci, młodzieży pragnących śpiewać w scholi. Po Wieczornej Mszy św. 20-to minutowe spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl.6 i 7, wraz z rodzicami.

5.Na wycieczkę do Wrocławia, Poznania, Rogalina, Puszczykowa i Lednicy 23-25 września zapisało się już 20 osób, proszę o zareklamowanie jej znajomym.

6.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont organów. Dziękuję też za wczorajsze sprzątanie kościoła.

W środę poproszę o sprzątanie kolejne 6 osób, dopiero po malowaniu zakrystii i klatki schodowej.

7.Zbiórka odpadów – informacja w gablocie.