Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 12.02.2023.

1.W 6 Niedzielę Chrystus nasz PAN przestrzega nas przed grożącym nam -jak kiedyś uczonym w Prawie i faryzeuszom- formalizmem. Nie wystarczy nam do zbawienia formalnie nie złamać przykazania: nie odebrać życia w jednym momencie. Każde z przykazań trzeba wypełnić co do ducha i treści, nie zabijać brakiem dobrego przykładu, złośliwą krytyką, kąśliwym słowem, zarzucaniem kłąmstwami zw.”półprawdami”. Trzeba zamiast złości noszonej w sercu nosić Chrystusowy pokój i rozdzielać Jego błogosławieństwo.

2.Dzisiaj oraz w następną niedzielę od 11.30-15.00 Nabożeństwo -Adoracja o ducha modlitwy, pokuty, o błogosławieństwo na czas rekolekcji wielkopostnych. Niech każdy znajdzie czas na to ważne spotkanie u stóp Jezusa.

3.W zakrystii przyjmuje zapisy do Róży dzieci. Rodzice, zadbajcie żeby przyjaźń waszych pociech z Matką Jezusową była pielęgnowana codziennie przez Różaniec św., a nie tylko od święta.

4.Dziękuję za ofiary na tace z ostatniej niedzieli i z dzisiaj, przeznaczone na remont organów.

5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę kwiatową. W sobotę proszę

Andrzeja Styrczulę, Annę Leję i Annę Skorupę.

6.Program pielgrzymki do Turcji bardzo proszę się zapoznać oraz przekazać bliskim czy znajomym, gdyz jest bogaty w odwiedzane miejsca . W marcu trzeba zarezerwować miejsce oraz wpłacić 1500zł zaliczki tj.1/3 całej ceny usługi.

Data 3-11 listopada. Cena: 570 Euro + 1900zł. Biuro ORLANDO TRAVEL.

Dzień 1. Wylot z Krakowa do Stambułu p.Frankfurt o g.10.30 . Dzień 2.Stambuł: Sultanahmet, Błękitny meczet, Hipodrom, Obelisk Teodozjusza, pałac sułtanów ,Aya Sofia, Grand bazar, bazar egipski.

Dz.3.Przejazd do Kapadocji: Ankara, Pizydia, częśc Frygii, Mauzoleum Attaturka, Jezioro Tuz Golu.

Dz.4. Kapadocja.Podziemne miasto Derinkuju,Goreme-muzeum kosciołów, Dolina mnichów Pasabag, Dolina gołębi Guvercinlink Vadisi.

Dz.5.Derbe.Konya.Antiochia Pizydyjska.Pammukkale -z tarasami termalnymi, Hierapolis-miasto na białej skale.. Dz.6.Efez-starożytne miasto ze świątynia Artemidy.

Dz.7.Wyjazd do Miletu. Powrót do Kusadasi. Dz.8.Przejazd na wybrzeże do Pargamonu. Troja. Przejazd do Canakkale na cieśnina Dardanele. Dz.9. Msza św. w Stambule w kościele św. Antoniego.zakup pamiatek na Grand bazar.Wylot do Krakowa o g.19.

Informacja i kontakt ks.Marek 18/264-15-10 , kom.602 598 267