Ogłoszenia 12.05.2024.

1.W uroczystość Wniebowstąpienia wychwalamy Boga w Chrystusie, który po 40 dniach ukazywania się uczniom, wraca widzialnie do Ojca, błogosławi uczniom i daje im zadanie pójścia na cały świat z Dobrą Nowiną. To zadanie wydaje się ich przerastać, jak i nas nieraz przerastają zadania powołania, ale są do wypełnienia, bo On wyprosił nam Ducha Świętego. W sakramentach zawsze mamy przestrzeń do umocnienia naszego ducha i słabej ludzkiej woli.

2.W tym tygodniu na Mszach św. wieczornych połączonych z Nabożeństwem majowym poznanmy bliżej postać Sł. Bożego ks. Michała Rapacza, do którego beatyfikacji się przygotowujemy. 12 maja 1946 r. został bestialsko zamordowany w Płokach k. Trzebini. Zapraszam wszystkich, zwłaszcza młodzież, kandydatów do Bierzmowania obowiązkowo.

3.W przedsionku kościoła na jednej liście proszę o złożenie podpisu rodziców pod wnioskiem do minister Barbary Nowackiej o pozostawienie nauczania religii w szkole na takim samym poziomie i nie dyskryminowanie jej w jakikolwiek sposób np. przez nie wliczanie do średniej czy ustawianie na początkowych lub końcowych lekcjach, gdyż jest to taki sam przedmiot jak inne, a szkoła ma obowiązek zapewnić lekcje na odpowiednim poziomie. Dziękuję.

4.Dziękuję bardzo rodzicom komunijnym za podjęcie remontu drzwi zakrystii i proszę w tym tygodniu o czystość i dekoracje przed uroczystością I komunijną. W piątek o g.16 Spowiedź św. dzieci z kl.3 , ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych o tych , którzy chcą podziękować za swoją I Komunię sprzed lat.

Suma w przyszłą niedzielę o g.11.30 połączona z I Komunią trojga dzieci.

5.Bóg zapałać za sprzątanie kościoła i ofiarę dwu paniom oraz P. Szubom za ofiarę tysiąca zł . na pokrycie remontu organów. Zebraliśmy już ok 108 tys. Składka dzisiejsza jak w każdą druga niedzielę na ten cel.

6.Spotkanie informacyjne nt. Programu Czyste powietrze w remizie OSP w Podczerwonym jutro o g.18. szczegóły na plakatach.