Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 12 marca

1.W 3 Niedzielę Wielkiego Postu Chrystus w rozmowie przy studni Jakubowej powiedział Samarytance ,że może jej dać „wody żywej”. Nam będzie jej hojnie udzielał podczas rekolekcji, przez serce, wiarę i usta ks. Dymitra Prystupy, którego serdecznie witamy w parafii. Obecnie pracuje w Par. Św. Józefa w Łodzi, w zabytkowym drewnianym kościele z XVIII w. Codziennie przed Mszami św. będziemy błagać Ducha Świętego o światło dla niego i dla nas oraz odmawiać Nowennę do Św. Józefa przed Uroczystością Oblubieńca NMP- Opiekuna Kościoła i naszych rodzin.

2.Od jutra przechodzimy na czas letni. Wieczorne Msze będą o g.18, aby pracujący do g.17 mogli uczestniczyć w rekolekcjach.

3.Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie broniący szarganej opinii naszego umiłowanego św.Jana Pawła II- Patrona Małopolski niech nas utwierdza, że musimy bronić jego prawości. Święci popełniają błędy, ale w tym wypadku nie możemy pozwolić , aby odebrano nam cześć dla niego, przypisując mu złą wolę i takież intencje.

4.W zakrystii można zapisać dorosłych , młodzież i dzieci z opiekunami na misterium o Męce Chrystusa do Myślenic. Mamy rezerwacje dla 50 osób; wyjazd autokarem 2 kwietnia w Niedziele Palmową.

5. Bóg zapłac za dzisiejsze kolejne ofiary, które zbieramy na remont organów. Baranki wielkanocne Caritasu -ofiary przeznaczone w tym roku na pomoc seniorom. Taca dla rekolekcjonisty w ostatni dzień rekolekcji tj. w środę. Na Gorzkich żalach w przedsionku ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.Bóg zapłać paniom z sąsiedztwa za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację kościoła.

7.Zapowiedzi przedślubne: w maju zamierzają się pobrać: Małgorzata Podczerwińska c.Stanisława i Janiny, zam. Podczerwone 28 oraz Tomasz Obara s .Eugeniusza i Elżbiety, zam. w Kielcach. Kto zna poważne przeszkody do zawarcia tego małżeństwa winien niezwłocznie zgłosić je do kancelarii parafialnej.

8.Nowy nr. miesięcznika „WPiS” czeka w zakrystii. Można dołączyć do grona prenumeratorów tego bardzo wartościowego pisma (cena egz. to 8 zł.) Zachęcam też do odwiedzenia biblioteczki parafialnej w Sali historii wszystkich którzy jeszcze czytają, abyśmy nie stali się wtórnymi analfabetami, co grozi wszystkim oglądającym samą telewizje. Dziękuje P. Teresie za pomoc przy jej tworzeniu.

9.Gminne:18 marca w sobotę przy remizie w Czarnym Dunajcu zbiórka odpadów niebezpiecznym i zużytego sprzętu elektrycznego w godz.8-15.