Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 13.11.2022.

1.W przedostatnia niedzielę roku kościelnego JEZUS mówi nam że możemy ocalić nasze życie .

Nie mamy nic cenniejszego niż nasze jedno życie. I bądźmy wytrwali w spełnianiu małych i wielkich uczynków miłosierdzia, to one a nie nasze słowa mogą nas obronić na sprawiedliwym sądzie u Chrystusa zaraz po śmierci.

2.Wojciech i Andrzej z kl.6 zostali pobłogosławieni wraz z 22-ma chłopcami po ukończeniu kursu na służbę Słowu Bożemu jako lektorzy. Gratulujemy i liczymy na wasza radosna posługę jak najdłuższą w naszym kościele. Dziękuję tez rodzicom chłopców za ich pomoc i towarzyszenie im w tym wyborze , aby mogli się rozwijać wszechstronnie , a więc także duchowo i społecznie. To zachęta dla innych , także dorosłych , aby chętnie włączali się w Liturgię.

3.Społeczność naszej szkoły podstawowej zaprasza mieszkańców Podczerwonego i Koniówki, także starszych na Dzień Patrona szkoły w dn.23 listopada: Msza św. o g.9, o 10tej przedstawienie „W poszukiwaniu Witalisa”, występ dziecięcego zespołu „Śleboda”, i poczęstunek.

4.W piątek 19.11. o g.18 zapraszam na spotkanie członków Rady parafialnej i proszę wszystkich o obecność.

5.Dziekuję za sobotnie sprzątanie i ofiarę.

6.Pan wójt ogłasza nabór wniosków dot. zakupu węgla w cenie do 2 tys. zł /tonę .Można je składać do 14.11.(do jutra czyli do poniedziałku) w Ośrodku Pomocy Społecznej. Dotyczy również osób które wcześniej telefonicznie lub osobiście zgłosiły chęć zakupu węgla.