Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 13 sierpnia

1.Ewangelia święta unaocznia jacy jesteśmy naprawdę oraz kim dla nas jest Jezus. Nasza reakcja na zaskoczenia , niepowodzenia, zamiast zaczekać i przyjrzeć się , apostołowie „zlękli się Jezusa kroczącego po jeziorze”. Gdy jest już bardzo ciężko, tragicznie wtedy Szymon krzyczy : „Jezu, ratuj mnie!”

Jezus przychodzi do nas takich jacy jesteśmy: do bojaźliwych, zastraszonych wojną domową i światową, podczas pracy – łowienie i podczas podróży i drogi do domu. Przychodzi w jednym celu i wyciąga ratująca nas prawicę: aby ratować nasze życie. Jest Panem żywiołów, życia i śmierci.

2.Za miesiąc na Podkarpaciu wyjątkowa uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów.Wysłuchajmy słowa pasterskiego biskupów z tej okazji.

3.Jutro o 17.30 Droga krzyżowa i modlitwa w intencji Ojczyzny.

4.We wtorek obowiązkowa dla nas katolików uroczystość Wniebowzięcia NMP. Święto wojska polskiego.

Ks. Kustosz ludźmierski serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w sanktuarium, zwłaszcza na pasterkę maryjną o północy, a wcześniej do skorzystania z sakramentu pokuty. Program w gablocie.

5.Remont organów rozpoczęty, będzie trwał 3 miesiące dlatego od dzisiaj jest zakaz wstępu na chór.

Dziękuje bardzo za wasze ofiary na ten cel na tace oraz przekazywanych , ostatnio Zofii Leji -Podwodzionek ze Stanów 100$.

6.Można jeszcze zapisać się na busa w sobote do Kalwarii na Dróżki , wyjazd g.6.45 , powrót ok.16.30.

7.Dziękuje bardzo za sprzątanie kościoła, ofiarę i dekorację kwiatową .

8.W imieniu organizatorów zapraszam na nasz piknik na Kamieńcu od g.14tej. Można na nim wesprzeć i chorego i szkołę i spotkać się z tymi których rzadko widzimy .