Ogłoszenia 14.01.2024.

1.W 2 niedzielę zwykłą słyszymy i widzimy ,że w sercach uczniów zamieszkało przekonanie ,że warto pójść za Jezusem, do jego domu-czyli poznać Go bliżej, przekonać się , że On jest Mesjaszem.

Jeśli szukamy ludzi mądrych, którzy wskazują nam na Jezusa jako Mistrza , to znaczy że działa w nas Duch Święty, Duch rady i mądrości.

2.Wielkie podziękowanie dla was, którzy przyjęliście mnie do swoich domów, aby wspólnie prosić , by święte Imię Jezus było naszą ostoją, a Matka Zbawiciela strzegła w naszych sercach żywej wiary. Dziękuję bardzo domownikom , którzy czekali na kolędę, podzielili się przemyśleniami, radością i troskami o jutro, tym, którzy nas posilali.

Bóg zapłać za hojne ofiary dla mnie, dla kościelnego , ministrantów, dla organisty oraz na opał w kościele i potrzeby parafii. Niemal wszystkie rodziny poczuwają się do utrzymania parafii, według możliwości.

Gdy zakończy się długi remont organów podam dokładne dane o zebranych ofiarach. Składka dzisiejsza w drugą niedziele na organy. Na sumie wspólnie podziękujemy za każdego , kto tworzy nasza parafię i poprosimy , aby Bóg dał nam siły do pracy w rozpoczętym roku Pańskim.

3.Przybywa nam osób starszych lub niepełnosprawnych. Każdy kto zgłosi potrzebę odwiedzin regularnych w I soboty miesiąca zostanie dopisany do listy chorych. Niektórzy krępują się poprosić, a przecież mają do tego święte prawo. 3 lutego kolejne odwiedziny chorych w domach.

4.Zuchwała kradzież w firmie Drzew Karcz to kolejne po wyłudzeniu od starszej parafianki zdarzenie, które uświadamia nam że złodziej nie śpi. Serdecznie im współczujemy. Jeśli ktoś widział sprawców lub może pomóc w tej sprawie, proszę o informacje. Nie trzymajmy gotówki większej niż 500zł z domach oraz nie dajmy się nabrać- zwłaszcza starsze osoby na telefon od nieznajomych o rzekomej potrzebie nagłej pomocy bliskiej lub znanej nam osobie. Pieniądze parafii są na koncie, z którego mogą korzystać tylko trzy osoby uprawnione.

5.Dziękuję za sobotnie sprzątanie i ofiarę 100zł. W tym tygodniu proszę Janinę Marusarz, Krystynę i Beatę Gal.