Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 14.05.2023.

1.W 6 Niedzielę Wielkanocy nasz PAN Zmartwychwstały mówi o konieczności zachowywania w życiu Jego nauki, która jest jednym wielkim przykazaniem. On wie, że sami , bez łaski z nieba nie jesteśmy w stanie tego wypełnić. Zapowiada więc zesłanie POCIESZYCIELA, DUCHA PRAWDY. Bez tego oświecenia z nieba, bez wzmocnienia słabej woli, bez rozpalania stygnących serc na nowo miłością z Krzyża Pańskiego, z Eucharystii, nie możemy stać się Jego uczniami. Wielką pomocą są w tym dziele uświęcenia katechizujący i głoszący Słowo Boże rekolekcjoniści. Potrzeba więcej modlitwy za nich oraz za rodziców- pierwszych katechetów każdego dziecka.

2.We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, wielkiego apostoła i męczennika, Patrona Polski.

3.Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te trzy dni nabożeństwa o g.18 rozpoczynać będziemy pod Krzyżem misyjnym litanią do wszystkich świętych. Gromadźmy się wszyscy w te dni aby upraszać zmiłowanie nad cierpiącymi głód i nad Polską.

4.W poniedziałek próba liturgiczna dla kl.3.W czwartek odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, w piątek

o g.16 spowiedź św.kl.3 oraz rodziców i chrzestnych.

5.W Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego o g.11.30 sześcioro dzieci z kl.3 pierwszy raz będzie uczestniczyć w pełni we Mszy Św. Na tę uroczysta sumę zapraszam wszystkich parafian, do modlitwy za dzieci i ich rodziców. Wielkie Bóg zapłać rodzicom, nauczycielom, katechetce, wszystkim którzy pomogli im się jak najlepiej przygotować do tego Wielkiego Sakramentu Miłości. Na wyróżnienie zasługuje trzech chłopców z tej klasy którzy są pomocnikami księdza jako ministranci.

6.Wielkie podziękowania rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła oraz otoczenia naszej świątyni. Dziękuje też bardzo ministrantom za chętną pomoc w zakrystii i przy kościele oraz przy uprzątaniu trawy.