Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 15.02.2026.

1.W tę 6 Niedzielę Jezus wyjaśnia nam czym jest „duchowe zabójstwo”. Może je popełnić każdy, kto nosi w sercu gniew, kto źle życzy przeciwnikowi i nie chce mieć z nim nic wspólnego; najlepiej ,żeby on przestał istnieć. „Drugi człowiek nie jest wieszakiem na ubranie, naczyniem na jadło i napoje, workiem na jałmużnę. Do sprawiedliwości wobec drugiego , nawet jesli jest naszym służącym- należy miłość”.

(A. Faudenom)

2.Ten tydzień jest Tygodniem modlitwa o trzeźwość narodu. W tej intencji odprawimy pierwsza Drogę krzyzową w piątek o g.17. O g.15 Droga krzyżowa z udziałem dzieci. Pierwsze Gorzkie żale z kazaniem o Męce Pańskiej za tydzień o g.15.

3. W środę rozpoczynamy zbawienny dla nas okres Wielkiego Postu. Msze św. o 8 i 17. Post ścisły.

4.Duchowe przygotowanie -adoracja o ducha pokuty i modlitwy, o owoce rekolekcji, za O.Jakuba -rekolekcjonistę- dzisiaj po sumie do g.15, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej do g.19.

Każdy niech znajdzie czas dzisiaj i w kolejne dni, aby wieczorem przyjść na 30 min. rozmowę i błagalną modlitwę przed Najśw. Sakaramentem.

5.We wtorek 24 lutego o g.18 w kościele w Sali historii odbędzie się prezentacja wzbogacająca nasza wiedzę „Olejki i zapachy rodem z Pisma św.” prowadzona przez Barbarę i Bartłomieja Zastawników. W sali pomieści się 40 osób .

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę. W sobotę proszę Andrzeja Bielańskiego, Monikę Leję i Zofię Karcz.

7.W środę biblioteka już czynna po feriach. Dziewczynki śpiewające tez zapraszam w środę na g.16.

Szczęść Boże wszystkim. Dzieciom szkolnym zapały do pracy po wypoczynku zimowym.