Ogłoszenia 15.10.2023.

1.Przeżywamy XXIII Dzień papieski w Kościele w Polsce. Cywilizacja życia o której słyszeliśmy w liście pasterskim biskupów jest mocno zagrożona i zwalczana przez środowiska liberalne i lewicowe, bardzo mocne także w naszym kraju. Trwajmy cały tydzień na modlitwie różańcowej ze świętą Bożą Rodzicielką i ze św. Janem Pawłem II na Nowennie , aby nas wspierał w wypełnianiu Nowego Przykazania.

2.Biorąc udział w wyborach do sejmu i senatu okażmy się odpowiedzialni za przyszłość Polski i wybierajmy ludzi sprawdzonych w działaniu, uczciwych , moralnie bez poważnych zarzutów, którzy przyznają się do swej wiary.

3.Proszę o ofiary na ogrzewanie kościoła, od rodziny z nr. domu. Wypominki roczne oraz listopadowe jak co roku w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

4.Na spotkaniu rady parafialnej uchwalono ostatnio: Poprawki do regulaminu cmentarza (opłatę pokładną jednorazowo 300 lub 500 zł oraz cmentarna 20 zł/rok od grobu na utrzymanie cmentarza i wszelkie prace na nim, wywóz śmieci itd.), obowiązek jednakowego wykończenia otoczenia grobów grafitowa kostką która będzie dostepną za kaplica. Kolejna ratę uiściliśmy na remont organów 25 tys. zł., Pismo do rodaków za granicą o pomoc w przyszłym roku na spłacenie kosztów remontu organów.

5.Dziekuje za sprzątanie kościoła. W sobotę prosimy Tomasza Leję, Bernadette Leja-Derek i Krystynę Łacek.