Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 16 października 2022

1.Czy nas jeszcze martwi pytanie Jezusa z Ewangelii Łukaszowej: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie?” Kościół rozwija się tylko w niektórych krajach Afryki i Azji. Niż religijny jest o wiele bardziej niebezpieczny niż dotkliwy niż demograficzny, podczas którego brakuje rąk do pracy – twierdzi słusznie nasz ks.prof.E.Staniek. Ostatnie liczenie wiernych pokazuje znaczny spadek uczestniczących regularnie w niedzielnej Mszy Św., a jest to pierwszy widoczny znak lekceważenia świętego obowiązku.

Ludzie liczą czy wystarczy im pieniędzy na opał i prąd – i słusznie się martwią. Ale Jezus martwi się tylko co z nasza wiarą. Czy potrafimy prosić Boga o każdej porze, wiele razy , aby nas przeprowadził przez każdy kryzys, przez obojętność, lenistwo duchowe i zalew materializmu ? Jest o co prosić na Nabożeństwach Różańcowych. Niech nas przybędzie w tym słonecznym tygodniu.

2.Zmarła w wieku 91 lat emerytowana nauczycielka , zasłużona dla naszej społeczności śp.Zofia Zięba.

Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o g.11 w Chochołowie. O pokój dla jej duszy poprosimy dzisiaj na Różańcu .

3.Dziękuję za pracowitość i pomysłowość 48 dzieciom z rodzicami, którzy wykonali przedziwnie piekne różańce na konkurs. Teraz proszę pomyśleć jakiego świętego warto by przypomnieć wszystkim, bo 2 listopada będzie Korowód świętych i czekamy na wasz występ z ciekawością.

4.Dzisiaj nasi wolontariusze zbierają do puszek na Fundacje Nowego Tysiąclecia , dla zdolnej biednej młodzieży. w przyszłą niedzielę beda rozprowadzali żonkile-symbol nadziei na Fundacje Adama Worwy z N. Targu , która prowadzi wypożyczalnie sprzętów oraz rahabilitację osób z chorobami nowotworowymi.

Wszystkie zbiórki są dodatkową okazja do uczynku miłosierdzia. Dziękuję wam w imieniu młodzieży i chorych za każdy datek, choćby niewielki.

5.Bóg zapłać naszym fachowcom za wykończenie ścian przed kościołem. Potrzebny jest murarz do wykonania dwu słupków ogrodzenia. Teraz przy pogodzie dobrze byłoby skończyć ogrodzenie, Czekam na kogoś kto się podejmie.

6.Bóg zapłać za kilkanaście ofiar na opał oraz za pensje wpłacona na remont organów. W ub. niedziele złożono na ten cel 3.370 zł i 20 $ . Ofiarnośc jest zatem bardzo duża.

7. W czwartek o 14.30 z młodzieżą która idzie do Bierzmowania oraz była ostatnio udamy się w pieszej pielgrzymce na Bachledówkę pomodlić się o pokój oraz odebrać obraz z relikwią Bl.Kard.S.Wyszyńskiego dla naszego kościoła.

Zachęcam aby kto może przyjechał tam na Msze św. i nabożeństwo , aby była reprezentacja parafii.

8.Wypisane wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii i w kancelarii.

9.Za sobotnie sprzątanie i ofiarę dziękuję dorosłym i młodzieży. W sobotę proszę Artura Jabłońskiego, Marie Szubę i Annę Sewiołło.

10.W środę o g.12tej podjedzię na parking przy kościele autobus medyczny w którym można się przebadać na osteoperozę, płuca i oskrzela oraz zakwaszenie organizmu. Polecam skorzystać z oferty doświadczonych diagnostów za niewielkie pieniądze.