Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 17.09.2023r.

1.W święto patronalne parafii ku czci Matki Bożej Bolesnej przychodzimy do Ołtarza Pańskiego

który jest przedłużeniem Krzyża na którym zostaliśmy odkupieni. Wierzymy, że Maryja wzięła nas za swoje dzieci po Męce Syna, tak jak wzięła umiłowanego ucznia Jana. Chcemy Ją za to uczcić i jeszcze raz prosić, aby pomogła nam przeżywać każdy dzień w bliskości Boga.

Nową tradycją naszej parafii jest, że podczas odpustu składamy Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony, może nie tak urodzajne jak w minionym roku, ale zawsze trzeba dziękować, bo mamy na chleb i do chleba. Ominęły nas kataklizmy i pożary, które tysiącom na ziemi zabrały życie i domy.

2.Wielkie Bóg zapłać ks. Janowi Kordaczce za pomoc oraz ks.Mieczysławowi z Cichego za spowiadanie. Ks.Zbigniewowi Ziębie z Dzianisza , dzisiejszemu celebransowi i kaznodziei, za przyjęcie zaproszenia na nasze święto. Życzymy mu siły do pracy oraz stałej gorliwości w służbie Bożej dla wiernych Podhalan.

3.Dziękuję tym, którzy przychodzili na Nowennę do Matki Bożej przez 9 dni, aby prosić o łaski dla nas wszystkich.

4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do uroczystego obchodu: sprzątającym i dekoratorkom, muzykantom, asystom regionalnym , pocztom sztandarowym, kościelnemu, organiście, katechetce, rolnikom za dary do procesji, ministrantom. Wszystko na chwałę Bożą .

5.Jutro 18 września święto św. Stanisława kostki, Patrona Polski i młodzieży. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców do udania się po prośbie do św. Stanisława o pomoc w wychowaniu pociech, o gorliwość w wypełnianiu swego powołania. po Mszy św. wieczornej spotkanie kl.6,7 i 8 oraz ich rodziców w salce.

6.Sołtys i Rada sołecka zapraszają 24 września w niedzielę o g.14 na zebranie wiejskie w remizie nt. środków funduszu sołeckiego.

7.23 września w sobotę w Dunajcu za remiza zbiórka odpadów niebezpiecznych i sprzętu elektrycznego.

Nasza Patronka Niebieska Maryja niech wam towarzyszy nieustannie