Parafia Podczerwone

Ogloszenia 18.03.2023.

1.Przeżywamy już 4 Niedzielę wielkopostną. Jezus otworzył oczy nieszczęśnikowi niewidomemu od urodzenia. Czyż Zbawiciel nie zmywa nam ciągle błota naszych win? Czyż nie otwiera nam stale oczu na to co najważniejsze , a co niewidoczne ? Przecież dopiero w świetle człowiek widzi prawdziwe kształty .

Dopiero w świetle Jego Boskiej nauki i Jego przykładu możemy dostrzec czym jest prawość, sprawiedliwość, prawda, miłosierdzie. A wszystko to dokonuje się we wspólnocie Jego Kościoła.

Zapraszam na Gorzkie żale. Dziękuje wszystkim którzy wzięli udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych – 210 dorosłym, młodzieży i dzieciom oraz za ofiary dla ks. Dymitra.

2.W poniedziałek liturgiczna Urocz. św. Józefa Oblubieńca NMP .Msze św. o 8 i 18tej. Prosimy Patrona Kościoła i rodzin o Jego opiekę potężną nad nami. Jezus nie odmówi prośbie swojego ziemskiego Opiekuna i Żywiciela. Po Mszy św. rannej zapraszam członków Róży Mężczyzn na spotkanie na plebanii.

3.W sobotę Urocz. Zwiastowania Pańskiego. Na Mszę św. o g.7 zapraszam czcicieli Matki Bożej. Jest to Dzień świętości życia .Uroczyście rozpoczynamy dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Z ołtarza Matki Bożej można zabrać formularzyk z modlitwą i przynieść wypełniony w sobotę. Tysiącami dokonywana aborcja dzięki takiej modlitwie i wyrzeczeniom może uchronić niejedno życie ludzkie , a jego rodziców od grzechu śmiertelnego. Aborcja nie jest prawem kobiety ani zwykłym zabiegiem, a syndrom postaborcyjny zmyśloną jednostką chorobową.

4.Bóg zapłać za ofiary na remont organów 3444zł .Fachowcy obiecali po Wielkanocy zacząć prace remontowe.

5.Zw. Podhalan , Rada rodziców i Parafia ogłaszają konkurs na palmy wielkanocne. Regulamin w gablotce i na stronie szkoły. Palmy trzeba przynieść w sobotę 1.04. a rozstrzygnięcie w Niedz. Palmową po sumie.

6.W zakrystii można się do końca tygodnia zapisywać na wyjazd do Myślenic na piękne przedstawienie o Męce Pańskiej w Niedziele Palmową 2.04. Dorośli płacą 20zł, dzieci 10zł za przejazd. Bardzo zachęcam.

7.Bóg zapłać za dary żywnościowe dla kuchni Albertynek ( do końca marca składamy). Baranki Caritasu na ołtarzu Matki Bożej, niech ich nie zabraknie na stole wielkanocnym w domach.

8.Bóg zapłać panom i pani Zosi za sprzątanie i ofiarę. W sobotę prosimy Annę Podczerwińską, Agatę Haberną i Krystynę Skorusę.