Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 19.02.2023.

1.W ostatnia niedziele przed Wielkim postem Pan Jezus stawia przed nami -wydaje się – nieosiągalne wezwanie; Bądźcie świętymi, doskonałymi jak Bóg ! Nie chodzi Mu wcale o to, abyśmy byli wszechmocnymi, wszechwiedzącymi, nieomylnymi. Chodzi o to, aby kochać jak On, bez stawiania warunków. To jest możliwe. On wie jacy naprawdę jesteśmy . Stworzeni na Jego obraz. Naprawdę mamy serca, potrafimy kochać, potrafimy nie oddawać tym samym złem, jakie nas dotyka. Więcej nawet : potrafimy -jeśli wierzymy Jego słowom- pomodlić się za tych, którzy nam i innym wielkie zło wyrządzają.

Ta Msza św., Ewangelia i Jego Ciało Eucharystyczne dają taką moc naszym małym sercom i słabej woli.

2.Dzisiaj kolejne nabożeństwo-adoracja , przygotowująca nas na rekolekcje i cały W. Post od 11.30-15.15.

3,W środę popielcową zaczynamy w Kościele Okres W. Postu oraz Komunii św. wielkanocnej, którą katolik powinien przyjąć i przyjmować do Niedzieli Trójcy Św. tj.do 4 czerwca. w ub. roku w naszym kościele udzielono ok. 17 tys. Komunii św. w Popielec obowiązuje post ścisły.

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. w piątki Droga krzyżowa z udziałem dzieci o g.15, dla dorosłych o 16.30. Gorzkie żale z kazaniem o Męce Chrystusa w niedzielę o g.15.

4.Od poniedziałku Tydzień modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z nałogów, a od Popielca dni modlitw o ducha pokuty. Prośmy o takiego ducha już dzisiaj na adoracji.

5.Znamy straszliwy bilans ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii, to nawet może być ok.40 tys. istnień ludzkich. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych tym nagłym kataklizmem.

6.Bardzo dziękuję 50-ciu wiernym za udział we Mszy św. za Ojczyznę.

7.Bóg zapłać za ofiary z ub. niedzieli na remont organów 2563 zł, oraz z poprzedniej niedzieli 1953zł.

Bóg zapłać parafiance za ofiarę 2 tys. zł. na pokrycie kosztu renowacji krzyża adoracyjnego, który jest zabytkowy, jeszcze ze starego kościoła. Resztę kosztów pokryłem ja, gdyż pochodzę z parafii Podwyższenia Krzyża Św. Niech ten Krzyż odbiera należną mu cześć i będzie podnoszony wzwyż . Dziękuję też P. Aleksandrowi, naszemu zaprzyjaźnionemu konserwatorowi za dobrą fachową robotę.

8.W zakrystii można się zapisać na wyjazd na całonocne czuwanie do sanktuarium Krzyża św. w Krakowie – Mogile. Wyjazd o godz.17.40, powrót ok.g.6.30- 7 rano. Wyjazd jest dla silnych duchem , aby jeszcze go wzmocnić, nie mówiąc o ciele.

9.Nowy nr. miesięcznika WPiS z pięcioma bardzo wartościowymi artykułami do odebrania w zakrystii.

Istnieje nadal możliwość prenumeraty, egz. 8,50 zł, a jakość jest z najwyższej półki.

10.Ciągle cierpliwie czekam na dzieci szkolne chętne do Róży dzieci. Rodzice, czy zachęciliście swoje dzieci do codziennego chwalenia i błagania Maryi ?

11.Dziekuje paniom za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W sobotę proszę Sylwię Glistę, Stanisława Iwana i Danutę Masny.

12.Sołeckie: Sołtys zaparasza do opłacania podatku oraz opłaty za śmieci od poniedz. do czwartku (20-24.02.) w godz. 8-16.

Pan weterynarz A. Gołąb informuje o akcji obowiązkowego sczepienia psów : w Podczerwonem 25 lutego (sobota) w godz.9.30-10.50 , w Koniówce w godz. 11-11.30.