Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 2.04.2023.

1.W W. Czwartek kończymy zbawienny dla nas okres W. Postu. W W. Piątek jeszcze pościmy, bo chcemy być jak najbliżej Jezusa spragnionego i umęczonego. Dziś wspominamy Jego wjazd do świętego miasta, gdzie dokonał dzieła naszego odkupienia. Radość tłumów wiwatujących każe nam śpiewać wraz z nimi: Hosanna Synowi Dawidowemu! Słuchanie opisu Jego męki wg.św. Mateusza pokazuje nam prawdę naszego życia.

Napisał ks.prof.E.Staniek:”W życiu religijnym mamy być gotowi na radosne, publiczne wyznanie wiary w Mesjasza. Musimy też być przygotowani w sercu na przeżycie długotrwałej otchłani cierpienia”.

2.Od W. Czwartku do Niedzieli przezywamy jedno wielkie święto : Tajemnicę Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. W W. Czwartek i W. Piątek sprawujemy Liturgie o g.18, a w W. Sobotę o g.19. Przezujmy święte tajemnice wiary pobożnie, nie żałując czasu na osobistą adorację w Chrystusa opuszczonego w Ciemnicy oraz w Grobie Pańskim. Do W. Środy załatwmy ważne sprawy i konieczne porządki. W środę od g.15 zapraszam młodzież oraz uczniów klasy 6, 7 i 8 do pomocy w porządkach wokół kościoła i w salce . Możliwość Spowiedzi Św. przed Mszami Św. do W. Czwartku.

Na Liturgię W. Soboty zabieramy świece lub bierzemy z przedsionka kościoła małe paschaliki , gromadzimy się o 18.50 obok Krzyża misyjnego. Druhów strażaków i służbę liturgiczną proszę o wierne czuwanie na modlitwie w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Asysty do feretronów i mężczyzn do chorągwi na procesję rezurekcyjną.

3.Podziękowania za zorganizowanie konkursu palm dla Zw. Podhalan i Szkoły Podstawowej. Ozdobne palmy są wyrazem naszego świętowania tego najważniejszego tygodnia w Roku Kościelnym.

4.Bóg zapłać za żywość dla podopiecznych kuchni ubogich prowadzonych przez S.Albertynki w Zakopanem. To nasza jałmużna, konkretny wyraz miłości bliźniego.

5.Dzięki waszym ofiarom (45 tys.zł.) mogliśmy zadatkować rzemieślników którzy podjęli się remontu naszych zużytych organów na przełomie VI/VII b.r .Koszt przekroczy 100tys. więc musimy kontynuować składkę inwestycyjną w 2 niedzielę.

6.Wieczorem o 21szej zapraszam na Nabożeństwo dziękczynne za św.Jana Pawła II w 18 r. jego śmierci.

7.Po Mszach Św. mini kiermasz z ciastami przygotowany przez rodziców na leczenie Filipka Kasperlika.

Dziękujemy za każdą pomoc.

8.Bóg zapłać paniom za solidne sprzątanie kościoła i ofiarę .W tym tygodniu proszę Agatę Duraj, Teresę Duraj i Annę Plichtę.