Ogłoszenia 2.06.2024.

1.Ta niedziela w Oktawie Bożego Ciała ukazuje nam Zbawiciela jako „Pana szabatu”. Jezus chce być naszym ODPOCZYNKIEM. Dzięki Komunii chce nas zregenerować- jak sen regeneruje zmęczone ciało-tak On daje nam w Eucharystii nową siłę do kochania. Podążajmy za Nim, przychodźmy do Niego, idźmy za Nim w procesyjnym pokłonie, aby nam „w wierze On sam przewodził i ją wydoskonalał”.

2.Zbliża się duża uroczystość w naszej diecezji- beatyfikacja Sł,B. ks. Michała Rapacza 15 czerwca w sobotę. Kończymy poznawanie jego życiorysu, podziwiamy jego gorliwość duszpasterską oraz męstwo w tych bardzo trudnych czasach przed wojną, podczas wojny i zaraz po niej. W zakrystii rozpoczęły się zapisy na wyjazd autokarowy na jego beatyfikacje w Krakowie i zarazem zakończenie Kongresu Eucharystycznego . Liczę na waszą gotowość do wzięcia osobiście udziału w tej uroczystości, a nie śledzenie transmisji TV. Koszt przejazdu 30 zł, małoletni 15zł, służba liturgiczna i członkowie Rady parafialnej gratis.

3.Pielgrzymka Zw. Podhalan do Królowej Tatr znowu odwołana i przeniesiona na kolejna niedzielę 9 czerwca z racji mokrej aury.

4.W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania z indeksami i zeszytami z zapiskami o Ewangelii i Dziejach apostolskich.

5.Gorąco zachęcam do uczestnictwa w całej Oktawie Bożego Ciała. Na zakończenie w czwartek święcenie wianków kwiatów i ziół. Po nabożeństwie zapraszam na ognisko do wypożyczalni P. A. Bachledy na gorąca kiełbaskę i śpiewanie na chwałę Boga.

6.Bóg zapłać rodzinom z Lejówki i Stanisławowi Styrczuli za ołtarz polowy, rodzinom Szaflarskich, Jarończyków, Krzysiaków i Skorusów wraz z sąsiadami, którzy przygotowali drogę i piękne ołtarze, asystom, pocztowi OSP, służbie liturgicznej za ich wkład w przeżycie Bożego Ciała. Bóg zapłać za liczny udział i składkę 2.800zł i 25$. Rodzinie P. Sołtysów za ofiarę na organy. W 2 niedzielę miesiąca kontynuujemy składkę inwestycyjną.

7.Dziekuję panom za sprzątanie świątyni i ofiarę. W sobotę proszę Magdalenę Podczerwińską, Stanisława Szwaba i Jana Toczka.