Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 2 września 2022

1.W 27 niedzielę odmawiamy uroczyście Różaniec Św. przed Najśw. Sakramentem .Prosimy o wiarę i pokorę bez których nikt nie może podobać się Bogu .Ta modlitwa z Maryją może uprosić każdą łaskę, nawet oddalenie wojny. Tak Maryja zapewniała w Fatimie i tak Pan Jezus zapewniał św.S.Faustynę gdy przyjął jej błaganie i objawił jej jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2.Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedzielę po sumie, a w tygodniu zawsze po Mszy św. wieczornej. Liczę na Wasz liczny udział tak dorosłych jak też młodzieży i dzieci.

3.30-to minutowe spotkania kandydatów do Bierzmowania w tym miesiącu w poniedziałki po Nabożeństwie w salce. Uczniowie klasy 6 i 7 maja potwierdzać udział a nabożeństwach i spowiedziach podpisem księdza w indeksie kandydata. Młodsze dzieci udział a niedzielnych Mszach św. oraz Różańcu obrazkami i wypełnionymi ćwiczeniami w książeczkach które otrzymali.

4.Serdecznie dziękuję parafianom którzy udali się do Wrocławia, Poznania i Gniezna .Mogliśmy poznać kawałek pięknej Polski oraz historie początków wiary na naszych ziemiach, kiedy Gniezno i Poznań były faktycznymi stolicami oraz uczestniczyć w sumie w katedrze gnieźnieńskiej zw. Matką kościołów polskich.

5.W I czwartek Spowiedx św. od 16.30, a po różańcu adoracja GODZINA ŚWIĘTA do 18.30 z modlitwa o powołania nowe i za powołanych.

6. W I piątek odwiedziny chorych z Najśw. Sakramentem. Spowiedź św. od 16.30.

7.W sobotę 8 października w Ludźmierzu o g.12 ks.Abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. podczas której ogłosi wszem i wobec że MB Ludźmierska jest od dzisiaj Patronką powiatu nowotarskiego.

Na tę uroczystośc zaprasza ks.kustorz Jerzy Filek. Udaje się z czterema przedstawicielami naszej parafii, zachęcam do udania się osobiście do sanktuarium.

8.Pani Krystyna z Raby Wyżnej , mama Mateuszka Głowni składa podziękowanie za składke na operację przeszczepu komórek macierzystych dla chorego syna. zebrana kwota to 1665zł, co jest dla nich znaczne pomocą , bo jedna operacja kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.

9.W następną niedzielę liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz komunikujących.

10.Zakupiliśmy olej opałowy do kościoła oraz na plebanię za 13.400 zł. W miarę możliwości proszę o ofiarę od każdej rodziny 50 lub 70 zł. aby kasa parafialna mogła zostać na podobnym poziomie. Piec w kościele możemy uruchamiać już zdalnie w zależności od potrzeby. Roczną ofiarę dla organisty można będzie złożyć w listopadzie lub podczas kolędy w domach.

11.Wrześniowy nr. WPiS -u do odebrania w zakrystii dla prenumeratorów. Cztery osoby mogą się jeszcze zapisac na premumeratę tego najwartościowszego czasopisma w kraju. „Kto nie czyta – błądzi”.

12. Bóg zapłać za czystość kościoła parafiankom i ofiarę na kwiaty. W sobote prosimy Sylwię Bocoń, Krystynę Leję i Stanisława Toczka.

Dziękuję za uwagę oraz troskę o parafię. Jeszce raz tym którzy ciężko pracowali przy remoncie schodów bocznych i murów .