Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 20 listopada

1.Kończy się rok kościelny. Wszyscy ludzie, tak chrześcijanie jak i innej wiary i niewierzący zmierzają na spotkanie z Chrystusem Królem Wszechświata i Sędzią naszych uczynków. Wielu nie pojmuje – jak ewangeliczny złoczyńca wiszący obok Zbawiciela, że Ten nie przyszedł na ziemie , aby wybawić go od gwoździ, od wszelkiego cierpienia, nawet nie od śmierci, ale od piekła. My wierzymy że On jest jedynym naszym Wybawicielem od zła, Przewodnikiem w życiu i przez śmierć i Miłosiernym Sędzią. Jemu dziś oddajemy należny hołd.

2.W poniedziałek o 17.30 spotkanie dla dzieci z kl.3 i rodziców na plebanii. W środę o 17.30 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania (przynoszą notatniki i indeksy).

3.W środę o g.9 Msza św. szkolna dla uczczenia patrona Br.Witalisa, a po niej przedstawienie w szkole, występ zespołu „Śleboda” oraz poczęstunek. Społeczność szkolna serdecznie zaprasza rodziców i wszystkich którzy chcą się dołączyć do obchodów w progi szkolne.

4.W środy i piątki po Mszy św. wieczornej zapraszam do korzystania z naszej małej biblioteki parafialnej w Sali historii nad zakrystią. Czas zimowy jest świetna okazją do poszerzenia swej wiedzy religijnej, historycznej i innej. Kto czyta, ten mniej błądzi.

Nowy nr. miesięcznika WPiS czeka w zakrystii na prenumeratorów i zainteresowanych.

5.Do 2 grudnia można przynieść ciepłe rzeczy jak skarpety, czapki, szaliki, rękawiczki dla sióstr i braci Albertynów do przedsionka kościoła lub do szkoły.

6.Bóg zapłać za składkę na remont organów 2865 zł.

7.Bardzo proszę odwiedzających cmentarz o zabranie zużytych wkładów ,zniczy, sztucznych wiązanek i wrzucenie do kontenera aby można go było wywieźć w piątek, zaś naturalne kwiaty złożyć do kompostownika przy ogrodzeniu za kaplicą.

8.Ogłoszenie wójta: Spotkanie informacyjne nt .pozyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła wraz z zasadami naboru wniosków odbędzie się 21go czyli jutro o g.16 w Katolickiej Szkole Podst. w Czerwiennem nr.245.