Ogłoszenia 21.04.2024.

1.Dzisiejsza niedziela wielkanocna zw.Niedzielą Dobrego Pasterza .Kościół wzywa nas do modlitwy wspólnej o nowe powołania do służby Chrystusowi w Jego Owczarni jako kapłan, zakonnik, siostra zakonna, jako misjonarz. Prosimy o to dzisiaj oraz na Nabożeństwie do św. Pio we wtorek o 18.30 jak każdego 23go dnia miesiąca, na które zaparaszam , zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania.

Dziś wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Ludwika Marię de Monfort-autora traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP oraz bł.Hannę Chrzanowską-prekursorkę w szkoleniu pielęgniarek betyfikowaną niedawno w Krakowie.

2.Warunki przyjęcia do Krakowskiego Seminarium Duchownego to m.in.życiorys, podanie, świadectwo dojrzałości, opinia katechety i proboszcza, świadectwo chrztu i bierzmowania, zaświadczenie o niekaralności.

3.We czwartek w święto Marka Ewangelisty Kościół modli się o urodzaje. Przy dobrej [pogodzie modlimy się na Mszy św. polowej. W tym roku raczej to niemożliwe, więc zapraszam do kościoła na g.18 do wspólnego błagania o błogosławieństwo dla rolników i dobra pogodę, aby zbiory były dobre.

4.Dziekuję parafianom dorosłym i młodym, którzy udali się do najstarszego sanktuarium św. Krzyża w Polsce na górę Św. Krzyż, aby poznać historie i modlić się za całą wspólnotę.

5.Bóg zapłać za składkę organową z 2 niedzieli 2357 zł. Zostało nam 15 tys. do dopłacenia za wykonany remont.

6.Cieszę się z dobrej frekwencji wyborczej do samorządu. Dziękuję nowym radnym gminnym za ich decyzję o kandydowaniu i gratuluję im uzyskanego poparcia. Niech im Pan Bóg da roztropności w wyrażaniu naszych potrzeb i do podejmowania decyzji które nas wszystkich dotyczą. Pamiętajmy , że dzisiaj możemy wybrać burmistrza w drugiej turze, co jest naszym obowiązkiem.

7.W niedziele 28 kwietnia zapraszam Rade Parafialna na spotkanie imieninowe o g.16.

8.W sobotę o sprzątanie kościoła proszę Annę Skorupę, Sylwię Glistę i Joannę Iwan.