Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 21.10.2023.

1.Kościół wspomina dzisiaj wielkiego papieża, a my w naszej diecezji czcimy w Jego osobie Patrona Małopolski. Samorządowcy docenili i postarali się , aby św. Jan Paweł II najbardziej związany z naszym regionem był ogłoszony naszym niebieskim orędownikiem. Wychwalajmy Chrystusa za Jego miłość do Kościoła , do rodaków i całej Ojczyzny.

Rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Nasze błagania na Nabożeństwach Różańcowych kierujemy za misjonarzy , katechistów, pomocników świeckich oraz darczyńców. Zachęcam wszystkich do liczniejszego udziału w tym przedostatnim tygodniu różańcowym. Uczniowie i kandydaci z kl.6,7 i 8 niech zbierają obrazki potwierdzające ich udział.

2.Spotkania dla kandydatów na ministrantów od poniedziałku o 16.30 w salce. Zachęcam takich, którzy mogą nie tylko modlić się , ale stać się pomocnikami kapłana w świętych obrzędach.

3.Prezes Fund. im. A.Worwy dziękuje Wam za serce dla ich podopiecznych -zebraliśmy 2708 zł.

Na fundusze dla zdolnej młodzieży złożyliście 1704zł. Bóg zapłać.

4.Bardzo dziękuję 20-tu rodzinom za ofiary na ogrzewanie kościoła oraz za ofiarę 500zł na organy. Lista będzie wywieszona w gablotce. Wypominki roczne i listopadowe można składać do końca października.

5.Wyrazy uznania dla dzieci i rodziców którzy wykonali pomysłowe i ładne Różańce umieszczone na filarach. Już teraz zachęcam do równie licznego udziału w Korowodzie świętych 2 listopada na Mszy św. o g.8. Nie będziemy paradować po ulicach jak w mieście , ale chcemy dzieciom i dorosłym wskazać najpiękniejsze wzory do naśladowania. Jest tylu świętych i błogosławionych których jeszcze nie znamy.

Nagroda dla dzieci biorących udział w tych konkursach i występach będzie wycieczka , być może do jakiegoś świętego którego nie znają np. św. Szymona z Lipnicy, którego relikwie posiadamy.

6. W imieniu Dyrekcji naszej szkoły duże podziękowania dla rodziców którzy kolejny raz porządkowali teren wokół naszej podstawówki.

7.Dziękuje paniom z Lejówki za sprzątanie. W tym tygodniu proszę Joannę Łacek, Joanne Leje i Ewę Marusarz lub kogoś z ich rodziny. Bardzo proszę posyłać do tej pracy młodzież lub zabierać dzieci, aby uczyły się pracy społecznej, dla dobra wszystkich.

8.Jest mi osobiście -jak i wielu z którymi rozmawiałem- że aż tylu katolików głosowało na partie które są lewicowe lub skręciły bardzo w stronę lewicowo-liberalną. To wielki błąd , który zapowiada niepokojące zmiany w naszym kraju. Czekają nas zmiany z których rugowanie nauki religii ze szkół jest najmniej szkodliwym, bo Kościół ma zaplecze i potrafi uczyć i przygotowywać do sakramentów przy parafii.

Wielu będzie żałować tego jak zagłosowali ale już za późno.

PANIE pobłogosław nam w nowym tygodniu ! Św. Janie Pawle bądź z nami w każdy czas !