Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 21 maja

1.W tę niedzielę przezywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus ukazując się uczniom przez 40 dni odbudował ich wiarę zrujnowaną przez Krzyż, utwierdził ich w ich misji, przekazał im władzę odpuszczania grzechów, Piotrowi zaś najwyższą władzę pasterską. Teraz pozostaje nam trwać w błagalnej nowennie do Ducha Świętego, aby i nami mógł się Bóg posługiwać w swoich planach.

2.Dzisiaj na sumie przezywamy radosna uroczystość I Komunii Św. sześciorga dzieci. Niech cały „Biały tydzień” stanie się jednym wielkim świętowaniem dla nich i ich rodzin. Niech wzrasta nasza miłość i cześć dla Chrystusa w Najśw. Sakramencie Ołtarza.

W tym miejscu serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w ich przygotowaniu do Spowiedzi i pełnego uczestnictwa we Mszy Św. Katechetce za naukę od przedszkola. Rodzicom za troskę o czystość kościioła, dekorację i dar ołtarza na renowację drzwi kościelnych.

3.W środę 24 maja zapraszam na całodniową wycieczkę wraz z kl.3 i rodzicami do św. Kingi w Starym Sączu, do zwiedzania Krynicy oraz niespodzianki. Zapisy w zakrystii , dzieci mają wypełnić zgodę rodzica. Koszt przejazdu 40zł/os.

4.W przyszłą niedzielę Urocz. Zesłania Ducha Świętego. Na sumie rocznica I Komunii Św. dzieci z kl.4.

Z sakramentu Pokuty mogą korzystać przed wieczornymi Mszami Św.

Po Mszach Św. wolontariusze będą kwestować na leczenie bardzo poważnie chorego Cyprianka z naszej parafii, kiedyś ucznia naszej szkoły, zamieszkałego w byłej placówce WOP-u. Dziękuję wam za te pomoc, która jest konieczna jego rodzicom.

5.Również w przyszłą niedzielę pielgrzymka autokarowo-piesza do Królowej Tatr na Wiktorówki dla członków i sympatyków Zw. Podhalan Podczerwone-Koniówka. Wyjazd o g.12 , Msza św. ok.g.14-15, powrót ok.18-tej.zapisy do piątku 26 maja u p.Haliny Stramy lub w zakrystii. Koszt 20 zł/os.

6.Bóg zapłać za ofiary składkowe z ostatniej niedzieli 3.113 zł.

7.Pamiętajmy o wieczornych Mszach Św. i majówkach. Przypominam dzieciom i młodzieży, kandydatom do Bierzmowania o obowiązku podpisywania u katechety uczestnictwa w nich.

8.O sprzątanie kościoła proszę rodziców i dzieci z kl.4.

Trwajmy na Nowennie o dary Ducha Świętego dla nas i całego Kościoła!