Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 22.01.2023.

1.W 3 Niedzielę spotykamy Chrystusa głoszącego Radosną Nowinę i leczącego choroby nękające lud.

Dziękujemy za światło i radość i pocieszenie, jakie nam daje przemawiając do nas dając samego siebie w Najświętszej Ofierze. Może właśnie dzisiaj ktoś z nas usłyszy Jego wezwanie : Pójdź za Mną!”, podejmij uparcie i wytrwale kolejna próbę ożywienia miłości, odbudowania zerwanej więzi z najbliższa osobą, ćwiczenia się w cnocie upadłej wskutek złego nawyku.

Jest to niedziela Słowa Bożego. Zadanie domowe dla nas wszystkich na ten tydzień z I przykazania Bożego: Poznaj dokładniej , co Twój Bóg i Twój Zbawiciel mówi Ci o sobie i o tobie w Piśmie Św. Nie bój się brać do ręki i otwierać Starego i Nowego Testamentu, nawet jeśli nie wszystko zrozumiesz od razu.

Księgi mądrościowe, psalmy ze Starego oraz Ewangelie i Listy z Nowego testamentu, Duch Świety napisał

rękami świętych pisarzy także dla Ciebie. Poznasz plany Boga dokładniej, pokochasz Jego wolę i pójdziesz bez błądzenia droga uświęcenia. Biblioteczka w Sali historii też może ci w tym pomóc. Zapraszam.

W tygodniu modlitw o jedność chrześcijan pomódlmy się dzisiaj wspólnie litanią , aby wszyscy ochrzczeni w Imię Trójcy świętej byli dla siebie jak bracia w wierze a nie konkurenci.

2.Jutro o g.17.30 spotkanie w salce dla kandydatów do Bierzmowania .

3.Bardzo zależy mi , jak i rodzicom na przekazaniu przywiązania do różnych form czci dla naszej Niebieskiej Patronki: Jej święta -zbliża się 2lutego Ofiarowania Pańskiego- aby wszyscy przyszli rodzinami z gromnicą. Matka Boża nazwała siebie Królową Różańca św. ponad sto lat temu w Fatimie. Zwracam się do dzieci szkolnych i rodziców, aby utworzyć Różę dzieci pw.Dzieci fatimskich. Jeśli pozwolimy aby poświęcone Różance w kl.3 im zardzewiały , nie mówmy nawet że kochamy Matkę Bożą. Jeśli 20-ro dzieci się zgłosi będą miały swoje spotkania-zmiankę z rozważaniem raz w miesiącu oraz inne atrakcje .

4.Rodzice chorego Filipka Kasperlika składają wielkie podziękowanie za zorganizowanie kwesty na jego operacje. Zebrano 3321zł, 100 dolarów i 50 Euro oraz 1670 zł z kasy parafialnej, w sumie 5 tys. zł. Życzymy im udanych operacji aby synek mógł uczyć się i pracować własnymi rączkami.

5.Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła i korytarza z ubikacją oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę proszę Państwa Vermessych, Sejudów i Turskich. Jeśli ktoś z zaproszonych do sprzątania nie może wypełnić tego obowiązku proszę mnie poinformować telefonicznie , abym poprosił osobę zastępującą.

6.Jeszcze raz dziękuję za kolędę w waszych domach , za docenienie pracy kościelnego oraz organisty , którzy służą nam cały rok bardzo sumiennie .Jeśli ktoś został pominięty lub był nieobecny proszę o kontakt.

7.Babciom i dziadkom niech Maryja i św. Józef wyproszą radość z wypełnienia ich powołania i długie życie. Bez was nie tylko nie było by naszych rodziców ale wielu godzin spotkań i czułości. Wasz wiara i modlitwa utwierdza nas w podążaniu za Panem Jezusem.