Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 23.04.2023.

1.W 3 niedzielę wielkanocną rozpoczynamy w Kościele 15 Tydzień Biblijny. Codziennie na Mszach św. homilia biblijna , która pomoże nam odkryć bogactwo prawd objawionych. Zachęcam gorąco do lektury książek , które uczą jak czytać Stary i Nowy Testament, aby z niego czerpać mądrość, światło i siłę do życia według wiary. Biblioteczka parafialna w Sali Historii dostępna zawsze po wieczornych Mszach św.

Zobaczmy z jaką cierpliwością , powoli Jezus tłumaczy zagubionym uczniom po swojej męce proroctwa o Mesjaszu. Zauważmy w historii naszego życia chwile , kiedy doznaliśmy światła od Boga lub uzdrowienia przez usłyszane Słowo Boże.

2.W poniedziałek Urocz. Św.Wojciecha Bpa i męczennika- Patrona Polski. We wtorek święto Marka Ewangelisty .W sobotę święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, dominikanki, Doktora Kościoła, Patronki Italii i Europy.

3.We wtorek Msza św. polowa przy kaplicy św. Huberta w Cikówce o g.18 w int. błagalnej o pogodę, urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych niszczących uprawy, o błogosławieństwo w pracy rolników.

W tym dniu polecam się waszej modlitwie również ja , w święto mojego Patrona Ewangelisty i Męczennika.

4.Gratuluję uczniowi kl.6 i ministrantowi Andrzejowi Turskiemu 4-go miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie .

5.W najbliższą niedziele o g.16 zapraszam na spotkanie informacyjne i imieninowe członków Rady Parafialnej.

6.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę kwiatową. W sobotę proszę Barbarę Jędrzejowską, Marię Krzysiak i Beatę Naglak.

7.Do rodziców dzieci szkolnych: Proszę, mówcie im jak mają się zachować, gdy przyjdą do cudzego domu. Nie dosyć, że bardzo rzadko potrafią powiedzieć : Dziękuję, to jeszcze zostawiają po sobie śmieci. Za takie zachowanie ja winię przede wszystkim was rodzice, że za mało mówicie im o takich rzeczach.

Od was muszą usłyszeć dziesiątki razy : Gdziekolwiek będziesz u kogokolwiek rób tak a tak, a tak i tak nie.

One się same nie wychowają. One po prostu tego nie wiedzą.