Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 23.10.2022.

1.W tę misyjną niedzielę prosimy Zbawiciela i Królowe Różańca Św. za misjonarzy, o nowe powołania do tej służby Kościołowi, o rozwój misji katolickich.

2.Rozpoczął się ostatni tydzień Nabożeństw różańcowych- niech nie stygnie nasza gorliwość. W sobotę kiedy jest wolne jest was najmniej uczestniczących. Tym bardziej dziękuję najbardziej wytrwałym.

3.30 min. przed Mszami św.w tygodniu proszę korzystać z Sakramentu pokuty, aby w Uroczystość wszystkich świętych i oktawie do 8 listopada móc w pełni przeżywać Msze św. i zyskiwać odpusty za naszych drogich zmarłych.

4.Dziękuje 12-tu dzieciom i młodzieży którzy poszli w pielgrzymce na Bachledówkę aby modlić się do Św.Jana Pawła II i przyjąć obraz z relikwią bł.kard.S.Wyszyńskiego ofiarowany dla Parafii. We wrześniu minął rok od beatyfikacji. Zanim zawiśnie na stałe w kościele lub Sali Historii wsi proponuję, aby powędrował do naszych domów. Przygotuję modlitwy do błogosławionego oraz prośbę o Jego kanonizację. Kardynał Prymas tak bardzo zasłużył sobie aby być znanym w całym Kościele powszechnym. Obronił wolność Kościoła na naszej ziemi i wychował przy swoim sercu Bpa Karola Wojtyłę, świetego już Papieża, Patrona rodzin chrześcijańskich.

5.Po liczeniu wiernych : 212 osób uczestniczących-znaczny spadek oraz 126 osób kominikujących.

6.Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możecie wspierać działalność Fundacji im. Adama Worwy, która wspiera i rehabilituje osoby z chorobami nowotworowymi. Na Fundację Nowego Tysiąclecia złożono w ub. niedzielę 820 zł. Bóg zapłać.

7.Dziekuję za kolejne hojne ofiary na opał oraz wypominkowe. Można je składać w kancelarii oraz po Mszach św. w tygodniu.

8.W przyszła niedzielę na sumie uroczyste zaprzysiężenie nowych członków Związku Podhalan i modlitwa za żywych i zmarłych członków. Próba liturgiczna dla nich w sobotę o g.18. w kościele.

9.W zakrystii można zapisać się na wyjazd do Myślenic w dn.5 listopada (sobota) na g.17, na przedstawienie „Gość oczekiwany” Zofii Kossak. Jest tylko 25 miejsc.

10.Dziękuję paniom za sobotnie sprzątanie. W tym tygodniu proszę Małgorzatę Kramarz, Józefa Długopolskiego i Danutę Szaflarską.

Niech Wam ZMARTWYCHWSTAŁY błogosławi w tygodniu, solenizantom Tadeuszom :sto lat!