Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 24.09.2023.

1.W 25 Niedziele w ciągu roku Jezus karmi nas przypowieścią o robotnikach w winnicy.

Winnica to obraz Kościoła , w którym każdy powinien pracować dla jego rozwoju. Szczęśliwi są ci, którzy od najmłodszych lat mogą służyć Bogu w swoich parafiach i kształtować swoje serce na wzór Seca Jezusowego. Pomóżmy dzieciom i młodzieży odkryć, jak wielkim zaszczytem jest angażować się w sprawę zbawienia własnego i bliźnich. W tej Dobrej Nowinie wyraźnie jest objawione: Bóg chce byśmy razem z Nim dzieli te troskę, byli jak On, nie liczyli własnych zasług, lecz zapraszali wszystkich do grona wiernych sług.

2.Składam serdeczne podziękowania wszystkim , którzy przygotowywali nasza uroczystość odpustową: asystom, dzieciom z zespołu, paniom i muzykantom, za plony ziemi, LSO oraz paniom i dziewczętom za pracę w kuchni, aby ugościć 18-tu księży oraz innych gości. Składka odpustowa 4.283 zł, 40 $ i 10 E.

3.Prace przy organach idą do przodu. Bóg zapłać naszym zawsze chętnym do pomocy Stanisławowi Szwabowi oraz Waldemarowi Gołębiewskiemu i kościelnemu Janowi za pół dnia pracy przy rozbiórce organów i porządkach przy plebanii. Bóg zapłać za hojne ofiary na remont organów Marii Leji ( 5 tys.) oraz M & J Hajnosom.

4.Dzisiaj o g.14 na remizie zebranie wiejskie .

5.13-14 października organizuję wycieczkę na Górny Śląsk. Program: Wyjazd 6.15. z Podczerwonego. Zabrze-szyb Guido, Gliwice- Palmiarnia, Giszowiec i Nikiszowiec, Muzeum śląskie. Nocleg w Marysin dwór w Katowicach. Piekary śląskie-sanktuarium lub Panewniki-Franciszkanie, Chorzów-Planetarium, Tychy-Browar książęcy, NOSPR Katowice -koncert symfoniczny w 90 r.ur. H.M.Góreckiego. Powrót po północy. koszt ok.500zł. Jest jeszcze 7 miejsc w 30 osob. busie.

6.O porządek w kościele w sobotę proszę Beatę Leję, Annę Sęk, P.Stołowskich.