Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 25 grudnia

1.”Idźcie do Betlejem, znajdziecie Dziecię leżące w żłobie, owinięte w pieluszki; to jest Mesjasz , PAN!”

Idźcie do Ołtarza Pańskiego, uklęknijcie jak pasterze, popatrzcie w jakiej marnej , kruchej postaci przyszedł , aby was nakarmić sobą samym. Św. Boża Rodzicielka wraz ze św. mężem Józefem są pierwszymi którzy podziwiali Boga w ludzkim ciele. Ty, możesz to również uczynić. Uwielbiać Go, adorować, śpiewac Mu, przyjmować Go z miłością i obdarowywać. Jeśli tylko masz wiarę, taką jak święta Matka Kościół od dwu tysięcy lat. Jesteśmy Jego Ludem, Emmanuela, Tego który jest pośród nas aby ratować, zbawiać.

2.Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim którzy wytrwali w długim Adwencie na modlitwie, uczestniczyli w rekolekcjach. Bardzo dziękuję kościelnemu Janowi, za dostarczenie choinek, dzieciom za pomoc w ich ubieraniu, za sprzątanie świątyni, dekorację i obrusy. Dziękuję naszemu organiście i ministrantom za gorliwa służbę. Ks. Janowi za dyżury w konfesjonale i celebracje.

3.Jutro tj. w św.Szczepana wspieramy uniwersytety katolickie w Polsce, nasz papieski w Krakowie i lubelski.

Po Mszach św. nasi wolontariusze szkolni ogłaszać będą Dobra Nowinę z Betlejem i prosić o pomoc dla Papui- Nowej Gwinei. W tym dużym państwie w Oceanii dzieci muszą dbać same o siebie, pracować w polu, opiekować się młodszym rodzeństwem; ci którzy docierają do szkoły po 1-2 godz. drogi znajdują prymitywne warunki , brak podręczników i niski poziom edukacji. Pomóżmy im choć trochę nasza ofiarą.

4.W piątek święto św. Rodziny z Nazaretu. Msze św. jak w niedzielę .Zapraszam również w sobotę na Nieszpory i msze św. dziękczynno-przebłagalną o g.17. Poczujmy się wezwani do wspólnych Suplikacji oraz dziękczynnego Te Deum.