Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 26.03.2023.

1.W 5 niedzielę Wielkiego Postu stajemy wobec Pana życia i śmierci , w Betanii, u grobu Łazarza. On powiedział wcześniej: „Płaczcie z płaczącymi” , i sam zapłakał. Zaraz po tym uczynił cud wskrzeszenia młodego przyjaciela i rzekł do siostry zmarłego: „Wierzysz, że ja jestem zmartwychwstaniem i życiem?”

Jeżeli mamy łaskę tej wiary w Niego , śmiało możemy dalej iść przez życie, nawet przez „dolinę śmierci i opuszczenia”.

2.Nastepna Niedziela palmowa. Poświęcenie palm i procesja na sumie; zbieramy się punktualnie o 10.25 przed kościołem i ruszamy z procesja wokół kościoła, wychwalając Króla nad wiekami, jak 2 tys. lat temu zwolennicy Jezusa. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na tradycyjna palmę i nagrody. Przypominam że te rękodzieła należy je przynieść do kościoła w sobotę do g.17.

3.2 kwietnia w Niedziele palmową odbędzie się marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II .Wyruszy o g.15 z Krzeptówek do kościoła św. Krzyża i będzie połączony z odprawieniem Drogi krzyżowej. Nie bądźmy obojętni , zachęcam serdecznie do wzięcia w nim udziału . W tym dniu wspominamy 18 rocznice śmierci naszego św. Papieża. O 21.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynne połączone z apelem jasnogórskim , które zakończymy o 21.37.

4.Wyjazd na misterium o Męce Pańskiej do Myślenic o g.13.30 autokarem. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcam, jeszcze dziś możecie zapisać chętnych.

5.Również w przyszłą niedziele przyjaciele chorego Filipka Kasperlika przygotowują mini-kiermasz ciast. Zakupione po Mszach św. będą pomocą w zbieraniu funduszy na kosztowne operacje.

6.Już teraz zapraszam do czuwania przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od rana druhów strażaków i druhów harcerzy.

7.Proszę wszystkich parafian o przeżywania Wielkiego Tygodnia w stanie łaski uświęcajacej. W tygodniu przed Mszami św. służymy Wam w konfesjonale z ks. Janem, wszystkim którzy są w duchowej potrzebie.

Zachęcam tez do przeżycia jednego dnia z postem ścisłym zanim przyjdzie Wielki Piątek, w intencji pokutnej, z modlitwą o nawrócenie grzeszników, nawrócenie Rosji, zaprzestanie przemocy i wojny .Można sobie wylosować obrazek z datą lub przeżyć z postem najbliższy piątek.

8.Dziękujemy paniom za sprzątanie kościoła i ofiarę 100zł. W sobotę proszę Marie Liszkę, Zofię i Ewę Leję.

Dzisiaj zapraszam jeszcze na Gorzkie żale z kazaniem o kolejnym epizodzie z Meki Chrystusa.

Niech wam błogosławi PAN Ukrzyżowany.