Ogłoszenia 26.05.2024.

1.Tej niedzieli za zakończenie okresu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej z całym Kościołem oddajemy hołd Bogu , który objawił nam się jako Trójjedyny . Czcimy Ojca , naszego „Drogiego Tatę”, Syna Bożego naszego Odkupiciela od śmierci wiecznej oraz Ducha Świętego który oświeca, oczyszcza i przyozdabia nasze dusze łaską z nieba. Niech każde „Ojcze nasz” będzie naszym wyznaniem tej świętej prawdy wiary

i powierzeniem swego życia w Jego najlepsze , kochające dłonie.

2.Stanisława Styrczulę prosimy o przygotowanie ołtarza mszalnego, pozostałe rodziny Szaflarskich, Jarończykow, Krzysiaków i Skorusów i ich sąsiadów o przygotowanie ołtarzy. Oczywiście jak zwykle proszę o asysty do feretronów i chorągwi, dziewczynki małe i chłopców o sypanie kwiatów i dzwonienie, dzieci z kl. 3 i 4 o uczestniczenie w procesji i udział w całej oktawie, poczty sztandarowe OSP i szkoły. z góry dziękuję wszystkim, p. Stanisławowi i p. Marii za pomoc w wykonaniu ołtarzy.

3.Możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. przed tą uroczystością w poniedz., wtorek i środę od g.17.30.

4.Do 6 czerwca Oktawa Bożego Ciał z procesją eucharystyczną. „Kto oktawę Bożego Ciała obchodzi, temu sam PAN na powitanie w niebie wychodzi.” Niech wzrośnie w tych dniach nasza gorliwość wielbienia Boga. Podczas Nabożeństw majowych było nas niestety liczebnie mizernie,

5.Dziękuję raz jeszcze rodzicom dzieci komunijnych za pracę , za renowacje drzwi profesjonalną- w imieniu wszystkich, i za towarzyszenie dzieciom w Białym Tygodniu.

6.Pielgrzymka Zw. Podhalan odwołana z powodu burzowej aury i przeniesiona na następną niedzielę.

7.Zachęcam do udziału w XXVII Pielgrzymce SURSUM CORDA z Krzeptówek do Ludźmierza w pierwszą sobotę 1czerwca tradycyjnie. Jest to duży wysiłek , ale w ten sposób dziękujemy za naszego najwyższegp Pasterza św. Jana Pawła II. Hasłem jest :”Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”.Rozpocz. o g.7.

8.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę. W sobotę proszę Annę Majdę, Marię Sobę i Annę Podczerwińską.