Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 27 sierpnia

1.W tę niedzielę dowiadujemy się jak bardzo Jezusa interesuje, jak zależy Mu na naszej opinii o tym, kim On dla nas jest naprawdę. Ludzie – czytaj dzisiaj tłum, telewizja, prasa, media- mogą się bowiem bardzo mylić. Tymczasem zbawiciel może budować swój Kościół tylko na tych osobach, którzy wszędzie przyznają się głośno i odważnie: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”.

2. 1 września w piątek módlmy się w dzień wybuchu II wojny światowej za jej ofiary, za 6 mln Polaków, którzy stracili i oddali życie z rąk najeźdźców.

3.3 września w przyszłą niedzielę na sumie złożymy dobremu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Proszę o przygotowanie procesji z darami rade parafialną i rolników .Przyniesiemy chleb i owoce które urosły w naszej zimnej podhalańskiej dziedzinie.

4.W I czwartek podczas GODZINY ŚWIĘTEJ możliwość wyspowiadania się. W I Piątek Spowiedź Św. od g.17 dla wszystkich, a zwłaszcza dla uczniów którzy 4 .09. rozpoczynają nowy rok szkolny.

5.Ofiary na potrzeby parafii i remont organów złożyli ostatnio: Zofia Jabłońska, Władysława Łacek, Halina Szuba, Anna Kalita oraz Tadeusz i Helena Srokowie. Dziękujemy bardzo, że nas wspieracie. Jesteśmy tez dumni z Waszego oddania dla parafii w USA, które stanowicie.

6.Zwracam się z bardzo ważnym apelem do rodziców 6, 7 latków, którzy zapisują swoje pociechy do przedszkola i szkoły. Macie prawo zapisać dziecko do innej szkoły w rejonie niż do naszej, ale jest to decyzja warta przemyślenia co do wszystkich skutków, nie powinno tu chodzić tylko o wygodę.

Wyjaśniam. W naszej podstawówce obecnie uczy się tylko 76 dzieci. Jeżeli nie będziecie ich w niej umieszczali, za niedługo zagrozi jej zamknięcie, i nie będziemy w stanie tego odwrócić. Teraz jeszcze możemy. Dzieci te będą słabo albo wcale nie się znały z rówieśnikami ze wsi, co utrudni wam ich socjalizację. Kolejnym etapem po likwidacji placówki szkolnej może być uczynienie z naszej parafii filii Czarnego Dunajca. To nie jest straszenie, takie są realia. Weźcie je sobie do rozumu.

7.Dyrektor szkoły podstawowej dziekuje rodzicom K. Watysze i W.Bachledzie za darmowa prace porządkową i malarska w naszej szkole. Ja się dołączam do podziękowań.

8.Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W sobotę 2 września prosimy Annę Leję, Beate Leję i Jana Podczerwińskiego.

9.Związek Podhalan oraz druhowie strażacy składają podziękowania za liczny udział w festynie 13 sierpnia. Darczyńcom, sponsorom, karmiącym i przygotowującym posiłki. Loteria fantowa przyniosła dochód 13 037 zł, 10 $ i 2 Euro. Pieniądze przekazano na leczenie ciężko chorego Cypriana , którego czeka przeszczep szpiku a potem rehabilitacja.

10.W okresie jesienno-zimowym w Czarnym Dunajcu organizuje się Gminna amatorska liga piłkarska. Zapisy grup do końca sierpnia pod nr. kom.798 281 573. Jeśli będzie kilka druzyn liga rozpocznie rozgrywki.