Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 29.10.2023.

1.Słyszymy dzisiaj od Chrystusa odpowiedź o najważniejszym przykazaniu , które mamy wypełniać. Nie jest ono nakazem, rozkazem lecz ujawnia naturę wszystkich relacji między osobami. „Będziesz miłował” jest najgłębiej wpisana w naturę stworzenia , którym jesteśmy. Brak miłości lub rana jej zadana, powoduje szkody oraz straszne konsekwencje na całe dalsze życie. Każde dziecko niechciane, niekochane , skrzywdzone w dzieciństwie – nie potrafi zaufać, z trudem uczy się jak można kochać , a czasem mści się po wielu latach za doznane krzywdy i upokorzenia. Zadanie ucznia Chrystusa: Każde 5 minut uczynić aktem miłości.

2.Zachęcam gorąco do udziały w ostatnich Nabożeństwach Różańcowych oraz do Sakramentu Pokuty i pojednania przed Urocz. Wszystkich świętych -przed Mszami św. Odpusty za zmarłych możemy zyskiwać do 8 listopada.

3.W tym tygodniu I czwartek i Godzina święta, I Piątek i I sobota miesiąca z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o16.30.

4.We wtorek zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Dzieci szkolne niech przyniosą książeczki z obrazkami , jak i kandydaci do Bierzmowania na spotkanie po nabożeństwie.

5. Urocz. Wszystkich świętych Pańskich jest obowiązkowa dla katolików. Msza św. w kościele o g.8 , a o g.12 na cmentarzu. Moja prośba: Postarajcie jak najmniej kupować sztucznych kwiatów- i tak trzeba je usunąć z grobów końcem miesiąca oraz nie przesadzać z ustawianiem kilkunastu wielkich zniczy pięknych, bo wystarczy kilka , aby w nich wymienić wkłady odwiedzając groby. We wtorek o g.15 do sprzątania kaplicy na cmentarzu proszę dwie osoby aby się zgłosiły np.telefonicznie.

6.Dziękuję za ofiary na opał i na potrzeby parafii. Podsumowanie przedstawię w połowie listopada.

7.Nowy nr.10 miesięcznika WPiS w zakrysti z art.L.Sosnowskiego „Zawiodły elity’ oraz wieloma innymi ciekawymi autorstwa samych profesorów. Gorąco polecam ich lekturę i możliwość prenumeraty na dalsze miesiące.

8.Dyrektor szkoły dziękuje rodzicom za kolejne prace porządkowe wykonane na rzecz szkoły.

9.Do sprzątania w sobotę 4.11. proszę panie: Grażynę Jarończyk, Katarzynę Podczerwińską i Zofię Solarczyk.