Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 29 stycznia

1.W 4 Niedzielę w ciągu roku kościelnego spotykamy Jezusa, który przyciąga do siebie tłumy. Uzdrawia chorych, umacnia, niesie pocieszenie i nadzieję. Ks.Janusz Pasierb napisał: „Chrześcijanie są ludźmi odpowiedzialnymi za poziom nadziei w świecie, w swoim otoczeniu”. Także i my, dzięki tej Mszy św. możemy uczestniczyć w cudach , które czynił wówczas Jezus. Możemy przyoblec się w Bożą moc i współdziałać ze Zbawcą w dziele odnowy świata. Do tego konieczna jest jednak pokora i poddanie się woli Bożej. Na co dzień chodzimy wciąż drogą dumy, pychy, kierujemy się chęcią górowania nad innymi, majątkiem, pozycją, pochodzeniem. Jesteśmy włączeni w odwieczna walkę pomiędzy pokorą a pychą, miedzy światem Boga a światem Jego przeciwnika-szatana. Prośmy zatem o Jego błogosławieństwo na cały tydzień pracy i zmagań.

2. W I czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszy św. poświęcenie gromnic. Od g.16-17 Godzina święta- Adoracja i możliwość Spowiedzi św.

3.W I piątek Spowiedź Św. od g.16-17.

4.W I sobotę od g.10 odwiedziny chorych. O 16.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z modlitwą o pokój. Wybierzmy jedno z nabożeństw tego tygodnia, aby uprosić łaski u otwartego Serca Jezusa i serca NMP.

5.Dziękuję członkiniom Żywego Różańca za wtorkowe spotkanie . W zakrystii można zapisać się do Róży dzieci, aby nabożeństwo do Matki Bożej stało się chlebem codziennym także wśród dzieci szkolnych.

6.Dzisiaj tj. w niedzielę o g.14 w remizie OSP w Koniówce Jasełka dzieci z zespołu Śleboda. Zapraszamy tych którzy nie widzieli przedstawienia.

7.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W sobotę proszę Władysławę Leję, Marię Jarończyk oraz Dorotę Wieszczeczyńską.