Ogłoszenia 3.03.2024.

1.3 niedziela wielkopostna. Zakończyliśmy rekolekcje, ks.Krzysztof pobłogosławił nasze domowe krzyże. Spoglądamy na nie już teraz z miłością, zanim przyjdzie ciężki dzień i cierpienie, a wtedy spojrzymy z nadzieją. Chrystus zaprowadza porządek w świątyni w Jerozolimie, tam , gdzie się głośno targowali kupując woły, owce i gołębie. Mamy prawo targować się z Bogiem, ale tylko wtedy gdy poprosimy :

Panie Boże , jeśli dasz mi te łaskę, to ja oddaje Ci wszystko, całego siebie. Na sumie i po Mszy św. prezentacja możliwości organów po remoncie. Nagranie umieszczone na You tube proszę udostępnić znajomym i rodakom , także za granicą. Dzięki wam i pracy p.Andrzeja dostały nowe życie.

150 parafianom dorosłym i 40 dzieciom szkolnym dziękuję za gorliwe uczestniczenie w rekolekcjach. Jest zatem około stu jeszcze którzy powinni wysłuchać tych nauk, bo mogli, a nie wypełnili świętego obowiązku. Za mało apostołujemy i za mało za nich się modlimy.

2.Bóg zapłać trzem parafianom, którzy po cichutku naprawili kołki i podnóżki w ławkach.

3.Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic Różańcowych.

4.Dzisiaj w godz.15-18 turniej charytatywny dla chorego Michałka Molka na lodowisku w Czarnym Dunajcu. Gorąco zaprasza Przedszkole samorządowe w Cz. Dunajcu i gminne Centrum Kultury i Promocji.

5.Coroczna wielkanocna zbiórka żywności dla kuchni św. Brata Alberta od 4-25 marca. Żywność długoterminowa możecie składać w szkole i w przedsionku kościoła.

6.Baranki Caritas przy bocznym ołtarzu. To jeszcze jedna możliwość jałmużny wielkopostnej.

7.Związek Podhalan , szkolna Rada Rodziców i Parafia ogłasza konkurs palm wielkanocnych w kategoriach : Przedszkole i kl.0, klasy 1-4 oraz kl.5-8. Palmy trzeba przynieść do soboty 23 marca do g.16.30. Ogłoszenie wyników i nagrody wręczone będą po sumie w Niedziele Palmową.

8.9 marca w Jabłonce o g.18 kolejne trzy odcinki pięknego filmu o Jezusie „Chosen”.Wstęp wolny od 12 r.życia. Zachęcam do oglądnięcia rodziców wraz z dziećmi .

9. Pan sołtys informuje że jeszcze w poniedziałek 4 marca w godz.8-15 będzie przyjmował podatek i opłatę za śmieci.

10.Na stronie internetowej parafii jest regulamin cmentarza zatwierdzony przez Radę parafialną. Proszę o zapoznanie się się z nim. W kancelarii parafialnej można odtąd już regulować należności – także zaległe- tzw.placowe (300 lub 500 zł) jednorazowe oraz opłatę cmentarną 20 zł/rok od grobu oraz wpisać dane opiekuna grobu.

11.Pan burmistrz ogłasza że w kwietniu będą organizowane spotkania z Fundacja Pozytywni CO2 dla zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany żródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków. Szczegóły w gablotce.

12. Bóg zapłać za sobotnie sprzątanie dużej ekipie i ofiarę na kwiaty.