Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 3.09.2023.

1.W pierwszą niedzielę września podczas naszej adoracji Najśw. Sakramentu modlimy się za 6 mln ofiar naszych rodaków z II wojny światowej, prosimy o błogosławieństwo dla dzieci, rodziców i nauczycieli na progu roku szkolnego i katechetycznego, przez przyczynę sług Bożych męczenników- Rodzinę Ulmów z Markowej. Prosimy Chrystusa , który wiedział i czuł , co czeka Go w Jerozolimie, jaka straszna nawałnica cierpień, aby raz jeszcze uświadomił nam, że za szczęście i zbawienie innych , trzeba płacić sobą.

2.Bardzo proszę, aby jeszcze chociaż dwie lub trzy osoby zgłosiły się dzisiaj lub jutro. na wyjazd do Markowej na uroczystość beatyfikacyjna, aby i nasza parafia była reprezentowana. Bus z Dzianisza zabierze te osoby przy naszym kościele.

W przedsionku są do zabrania za 2 zł. broszury o rodzinie Ulmów z rozważaniami , znakomita pomoc do modlitwy w rodzinie i za rodziny.

3.Jutro na Msze Św. szkolną serdecznie zapraszam na g.9 nie tylko dzieci szkolne ale tez rodziców i grono pedagogiczne, abyśmy mogli szczęśliwie przepracować cały rok .

4.Od piątku, w święto narodzenia NMP zaczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej po Mszach Św. na którą zapraszam jak najwięcej wiernych. Jest to okazja, aby wspólnie upraszać Jej dalsza opiekę Różańcem do Jej siedmiu boleści i uczyć się z młodym pokoleniem jak oddawac Jej cześć.

5.Bardzo dziękuję za ofiary na parafię i remont organów P. Iwanom, Wieszczeczyńskim, P.Katarzynie z Kanady oraz Annie Świętek. Bóg zapłać Paniom i Janowi za sprzątanie kościoła i ofiarę kwiatową.

W sobotę proszę o sprzątanie Krystynę Gąsienicę, Tomasza Jędrzejowskiego i Barbarę Stopkę.

6.W przyszłą niedzielę nie proszę o tacę na inwestycje , proszę o złożenie jej 17-go podczas naszego odpustu.

Szczęść Boże wszystkim w nowym tygodniu, już trochę jesiennym.