Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 30.04.2023.

1.W 4 Niedziele wielkanocna słuchamy Ewangelii Janowej o dobrym Pasterzu. Rozpoczynamy Tydzień modlitw całego Kościoła o nowe powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym.

Te powołania to nasza wspólna przyszłość , a one rodzą się w rodzinach, nawet tych rozbitych, ale gdzie religia nie jest dodatkiem do życia. tam, gdzie jest wspólna modlitwa, wspólne świętowanie każdej niedzieli, gdzie rozmawia się serdecznie i rozsądnie o dziś i jutro Kościoła, naszej „Arki zbawienia”.

Od jutra rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw ku czci NMP po każdej Mszy Św. o 18-tej.W niedziele po sumie. Zapraszamy wszystkich do wychwalania Boga z Maryją, zwłaszcza dzieci z kl.3 i kandydatów do Bierzmowania z kl.6 i 7 , młodzież.

2.Bardzo dziękuję za wszystkie modlitwy, życzenia i wyrazy życzliwości odebrane z racji imienin.

Dzieciom szkolnym, zespołowi dziecięcemu, rodzicom, za uświetnienie Mszy św. we wtorek. Msze św. polowa o urodzaje odprawimy w dni krzyżowe w połowie maja.

3.W środę czcimy NMP Królową Polski o g.8 i o 10.30. Prosimy by nie ustała Jej cudowna opieka nad Polakami w kraju i poza granicami. Na sumie modlimy się z naszymi strażakami o potrzebne dla nich łaski i opiekę Matki Bożej i św. Floriana.

4.W I czwartek Adoracja i Spowiedź św. Odwiedziny chorych od g.13. W I piątek Spowiedź Św. od g.17.30.

W I sobotę parafie naszego dekanatu są zaproszone do Ludźmierza na Nabożeństwo pierwszosobotnie odg.18 do 21.30 .Udajemy się tam własnymi samochodami.

5.Dzisiaj w godz.od 9-14 w remizie OSP zostanie wystawiona do zapoznania i naniesienia uwag petycja do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Generalnego Konserwatora zabytków w sprawie działek z Białego Potoku. wszyscy zainteresowani proszeni są o przyniesienie ze sobą numeru działek. istnieje możliwość naniesienia uwag do przedstawionego pisma.

6.Nowy 4 numer miesięcznika „WPiS” w zakrystii a w nim m.in. artykuły Leszka Sosnowskiego”Czy Niemcy pociągną nas w przepaść”? , prof. Wojciecha polaka „Szaleństwo Brukseli”, prof. Andrzeja Nowaka „Palcy, macie tyle siły?” prof. Krzysztofa Szczerskiego” Groźby Rosjii”. Gorąco polecam . Egz. 8 zł.

7.Bóg zapłać paniom i Zuzi za sprzatanie.