Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 4 grudnia

1.Ks.prof..E.Staniek tak komentuje ewangelie na 2 Niedzielę Adwentu: Na autorytet moralny składa się świetlana przeszłość człowieka. W jego życiu nie może być ani błędów ani nawet pozorów zła. Serce musi być bezinteresowne, odważne, kochające prawdę, zatroskane o dobro innych .Zło, wiedząc o tym, „Brudzi” ludzi po drodze do dojrzałości , by nie mieli świetlanej przyszłości. Wielkie autorytety moralne są dziełem szczególnej Opatrzności Bożej.

Smuci nas bardzo ohydne atakowanie świętego Jana Pawła II, dlatego musimy bronić wszystkich naszych świętości, także dla dobra następnego pokolenia.

2.W piątek o g.17 zaczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które prowadzi O.Wojciech Idziak, redemptorysta. Spowiedź św. przed Mszami św. , w sobotę do g.8 oraz od 16-17.

W sobotę o g.11 odwiedziny chorych.

3.Na ołtarzy Matki Bożej świece wigilijne Caritas, są po 9 zł.Wszystko co złożycie więcej przeznaczymy na pomoc Ukraińcom. W przyszłą niedzielę nasi szkolni wolontariusze będą tez kwestować dla Ukrainy i naszego rodaka ks.Andrzeja Ścisłowicza, aby ich wesprzeć jeszcze przed świętami.

4.Wielkie podziękowania dla p.Jana Kowalczyka za projekt i wykonanie nowych barier przed kościołem , które zapewniają bezpieczeństwo ale też zdobią otoczenie. Panu Kazimierzowi za prace przy ich mocowaniu.

5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę.