Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 5.02.2023

1.Dzisiaj św.Agaty dziewicy i męczennicy z Sycylii. Święcimy chleb, wodę i sól. Wg. dzisiejszych czytań i Ewangelii chrześcijanina rozpoznaje się poprzez to , jak żyje , jak wypełnia przykazania Boże, jak jest miłosierny. Wnosi światło i radość, jak zapalony świecznik czy lampa, wskazuje innym drogę.

Jest też jak sól, która konserwuje to co dobre wokół oraz dodaje smaku każdej czynności, tak jak sól pokarmom. Nie musi jej być wiele, ale jest niezastąpiona. Esencją Prawa Bożego jest prawdziwa miłość.

Ona jest wymagająca, a jej wymagania mogą byc przyjęte na barki bez większych sprzeciwów tylko wówczas , gdy stawiane są w klimacie miłości. Francuski kapłan, założyciel ruchu „Ekipy naszej Pani” wyraził to tak: „Twoje wymagania Panie bez miłości zniechęcają mnie. Twoja miłość bez wymagań pomniejsza mnie. Twoja miłość wymagająca sprawia, że wzrastam.”.

2.W sobotę wsp. NMP z Lourdes – Światowy Dzień chorego. O g.10 Msza św. w intencji chorych i starszych, połaczona z udzielaniem Sakramentu chorych i modlitwami za chorych przed Najśw. Sakramentem. Zapraszam chorych i osoby po 65 roku życia oraz ich opiekunów. Każdy który nosi choroby przewlekłe może przyjąć Sakrament namaszczenia chorych. 30 min. przed Msza św. możliwość Spowiedzi . Proszę bardzo pomóc im dotrzeć do kościoła, za co z góry dziekuje.

3.W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na remont naszych organów.

4.Program pielgrzymki do Turcji 3-11 listopada w gablotce. Zapisy w marcu z wpłatą zaliczki 1500zł. Koszt całkowity 570 Euro + 1900zł. Proszę przekazać tę propozycje znajomym, którzy mogą być zainteresowani

takim wyjazdem z bardzo bogatym programem.

5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W sobotę proszę Władysławę Hajnos, Katarzynę Konopkę i Barbarę Zastawnik.