Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 5.03.2023.

1.W 2 Niedzielę wielkopostną święta Matka Kościół każe nam udać się na górę Tabor. Idziemy tam zatem w duchu wraz z trzema wybranymi apostołami. A tam dzieje się misterium- objawienie Bóstwa. Mistrz i Nauczyciel staje się na ich oczach PANEM. Zaczyna się koniec czasów. Możemy dzisiaj na naszej adoracji upaść przed nim na twarz, na kolana. Możemy tez usłyszeć słowa z nieba , głos Ojca , który zabierze z naszych serc każdy lęk: „To jest mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”. Za Nim możecie iść wszędzie, nawet na mękę. Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic Różańcowych .

2.Njaważniejsze ogłoszenie dzisiaj brzmi: Za tydzień zaczynamy ćwiczenia duchowne, rekolekcje.

Módlmy się w tym tygodniu, aby wszyscy ochrzczeni parafianie mogli z nich skorzystać, aby dali szansę Bogu i mogli usłyszeć Jego wezwanie do nawrócenia, odkryć na nowo miłość Jezusa do nich.

Wg. nauki katechizmu obowiązkiem katolika jest wysłuchać raz w roku nauk , przynajmniej trzech i przystąpić do sakramentów w czasie wielkanocnym. Bądźcie apostołami naszych rekolekcji.

3.W ostatnia niedzielę złożyliście na tacę 4827 zł, z czego 3313 zł przekazałem na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Dziękuję za dużą ofiarność.

Kolejna okazję do złożenia jałmużny jest zbiórka żywności dla podopiecznych Sióstr Albertynek z Zakopanego. Do 31 marca możecie złożyć w przedsionku i w szkole produkty długoterminowe.

Baranki cukrowe Caritas będą wystawione na bocznym Ołtarzu po 8 zł. Można tam też zabrać mała skarbonkę Caritasu, do której uczymy się wraz z dziećmi składać drobne ofiary , zamiast kupować dla siebie słodycze czy chipsy, używki.

4.W przyszłą drugą niedzielę składka inwestycyjna na remont organów.

5.Na Gorzkich żalach proszę o ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

6.Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej. Przypominam że wszyscy uczniowie mają obowiązek zbierać obrazki do zeszytów religii zarówno w niedziele jak i na nabożeństwach pasyjnych, także uczniowie klas starszych.

7.Dziękuję za sprzątanie kościoła. w sobotę bardzo proszę Annę Majdę, Marię Karcz i Magdalenę Podczerwińską.

8.Zarząd OSP Podczerwone zaprasza wszystkich druhów na obowiązkowe walne spotkanie sprawozdawcze za rok 2022 w umundurowaniu w niedzielę 12 marca na godz. 13.