Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 8.01.2023.

1.W niedzielę Chrztu Pańskiego widzimy pokornego Jana (To ja potrzebuje chrztu od Ciebie..) i pokornego Zbawiciela który prosi Jana o udzielenie Mu chrztu razem z grzesznikami. Rodzice i chrzestni proszą Kościół Boży o chrzest dla dziecka bo tylko Bóg może uświęcić nasze życie już od małego.

Pokora to ustąpienie miejsca temu , kto godniejszy. To wykonanie wielkich zadań, jakie zleca nam Bóg. Pokora to wreszcie gotowość pełnienia woli Bożej zawsze i wszędzie. Każde podejście do sakramentu wymaga tej cnoty , i chrzest i Komunia święta i Spowiedź św. Uklęknięcie jest tego wyrazem.

Po rannej Mszy św. spotkanie dla członków Żywego Różańca.

2.Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie w waszych domach. Za ofiary dla służby kościelnej. Od jutra do piątku cd. kolędy wg. zapowiedzi z ub. niedzieli. W poniedziałek , środę i piątek od g.8, a w czwartek od g.14.

3.W sobotę o 16.30 Droga krzyżowa, a o 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny wg. polecenia naszego Ordynariusza. Następna 14 lutego . Proszę o liczny udział, bo musimy błagać nie tylko o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji ale tez za wszystkich rodaków, aby zostali wierni obietnicom chrztu św.

4.Związek Podhalan oraz zespół dziecięcy Śleboda składa podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie Jasełek oraz posiadów w uroczystość Trzech króli. Bóg zapłać za ofiarne datki 2960 zł., które będą przeznaczone na wycieczkę dla dzieci z zespołu. Jasełka będą jeszcze odegrane w remizie w Koniówce 29 stycznia o g.13.

5.W przyszła niedzielę 15 stycznia wolontariusze będą kwestować po Mszach św.na ciężkie operacje dla Filipka Kasperlika, pochodzącego z Koniówki.

6.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W sobotę proszę mieszkańców byłej strażnicy.