Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 8.10.2023.

1.Dzisiejsza przypowieść o winnicy jest o nas. Otrzymaliśmy winnicę- życie, aby nimi gospodarować na chwałę Boga. Mur, wieża, tłocznia- wybudował je Boski Gospodarz. Dał nam rozum, wolną wolę i serce . Faktycznie jesteśmy tylko ich dzierżawcami, do nas nie należą. Jak je wykorzystujemy?

2.Dzięki zaangażowaniu fachowców :pana Kazimierza i Wojciecha udało się przy pogodzie wykonać alejki na cmentarzu. Koszt 7.300 zł. Jest tam jeszcze do wykonania niewielka praca przy ogrodzeniu , więc proszę aby zgłosiły się dwie lub trzy osoby, mężczyźni lub kobiety. Informuję, że wszelkie prace z nagrobkami należy wcześniej zgłaszać do administratora cmentarza czyli do mnie osobiście, abym mógł ujrzeć plan i potem odebrać prace. Miejsca dookoła nagrobków mogą być wyłożone tylko jednolitą kostką brukową , która będzie dostępna na palecie za kaplicą. Proszę też o wywiezienie cetyny spod plebanii po ściętym świerku oraz pocięcie gałęzi. Dziękuję za te pracę już dzisiaj.

3.Bóg zapłać ofiarnej rodzinie za dar pieniężny na całkowity remont chorągwi Niepokalanej i św. Michała Archanioła.

4.W środę o g. 19 godzinne spotkanie członków Rady parafialnej.

5.Dzisiaj po Mszach św. zapowiedziana kwesta na Fundację Adama Worwy, która pomaga niepełnosprawnym i chorym w rehabilitacji. Bóg zapłać za wsparcie, a wolontariuszom za ich postawę.

6.W przyszła niedzielę XXIII Dzień papieski i zbiórka do puszek na Fundacje Nowego Tysiąclecia, która daje stypendia zdolnej ubogiej młodzieży.

7.W czwartek o g.18 ognisko ministranckie dla LSO z ich rodzicami.

8.Bóg zapłać paniom za sprzątanie. W sobotę proszę Danutę Gruszkę, Marię Jarończyk, Kamilę Jarończyk.

8.Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Podczerwonem w środę 11 października wzdłuż poboczy przed g.8 proszę wystawić.